Laupäev naiste liigades: Ave Kuusk vigastatud, uustulnukad endiselt võiduta

Ave Kuusk (nr 9) vigastas tõsiselt põlve ja peab suure tõenäosusega mõnda aega platsilt eemal olema. | Foto: Tallinna Ülikooli Võrkpall

Laupäeval mängiti Eestimaa pinnal mänge lausa kolmes naiste võrkpalli võistlussarjas. Kaks Balti liiga raames peetud kohtumist tõid Eesti naiskondadele punktilisa, Eesti meistrivõistlustel ja karikavõistlustel võtsid kogenumad klubid uustulnukate üle kindlad võidud.

Naiste Balti liigas jäi Tallinna Ülikool/Kikas tulemusega 1:3 (17:25, 12:25, 29:27, 17:25) alla TK-Kaunas/VDU naiskonnale. Kodunaiskonna parimaks valitud Ave Kuusk, kes tõi 19 punkti (+10), kohtumist lõpuni mängida ei saanudki, sest vigastas kolmandas geimis tõsiselt põlve. Vigastuse tõsidus selgub lähipäevil täiendavate uuringute käigus. Kaunase naiskonna eest tõi samuti 19 punkti Ugne Lokyte (+12). Kaunas jätkab 15 punktiga liidripositsioonil, Tallinna Ülikool on kogunud 8 punkti ja on tabelis kuues.

Teine Balti liiga kohtumine tõi võidulisa Audentes SG/NK-le, kes alistas Alytaus “Prekyba-Parama” naiskonna kindlalt 3:0 (25:20, 25:13, 25:23). Eesti noortekoondise esinduse resultatiivseim oli naiskonna kapten Eva Liisa Kuivonen, kes tõi 20 punkti (+11). Leedu klubi parimaks tõusis ukrainlannast temporündaja Anastassija Liakh, kes kirjutas naiskonna viiest blokipunktist 4 enda nimele ja tõi kokku 11 punkti (+8). Audentes on liigatabelis viies, kuid kogunud võrdsed 9 punkti endast eespool asetsevate Jelgava ja Tartuga. Alytaus on kogunud kuue mänguga 2 punkti ja on tabelis kümnendal positsioonil.

Eesti meistrivõistluste raames jätkab ainsana kaotuseta TÜ/Bigbank, kes alistas 3:0 (25:23, 25:20, 25:13) liiga uustulnuka Rae Spordikool/VIASTON naiskonna. Sealjuures ei käinud Tartu eest platsil naiskonna liidrid Eliise Hollas ja Ingrid Kiisk. Tartlaste parim oli Renate Pikk, kes kogus 14 punkti (+3). Rae Spordikooli uusim liige Hanna Pajula jätkas taas heas hoos, tuues naiskonna kasuks 10 punkti (+5). TÜ/Bigbank on 12 kogutud punktiga kindel liiga liider, Rae Spordikool pole kolme peetud kohtumisega punktiarvet avanud ja on tabelis kuues.

Ka naiste karikavõistlustel peeti üks veerandfinaalkohtumine, kui vastamisi läksid Barrus/Võru VK ja samuti esimest aastat meistriliigakogemust hankiv TBD-Biodiscovery Tartu. Võru võttis koduväljakul kindla 3:0 (25:20, 25:18, 25:20) võidu, kümne punkti piiri ületasid seejuures lausa kolm naist: Anett Hollas kogus 13 punkti (+7), Margot Saharov ja Salme Adeele Hollas 10 punkti (+9 ja +8). Tartu esinduse parim oli 11 punkti skoorinud Helerin Hansman (+8). Veerandfinaali korduskohtumine leiab aset 11. novembril Tartus, Võru naiskonnal on poolfinaali edenemiseks vaja võita kaks geimi.

Kuigi Balti liigas jääb Lätis kehtiva eriolukorra tõttu ära taaskord hulk kohtumisi, jätkub sari Eesti ja Leedu klubide osalusel täna kolme võistlusmänguga. Tallinna Ülikool/Kikas võõrustab Alytaust kell 12, Audentes mängib kell 13 kodus Kaunasega. Kell 16 algab Tartus Lõuna-Eesti derbi, kui vastamisi lähevad TÜ/Bigbank ja Barrus/Võru VK. Kohaliku meistriliiga raames on taas mängupäev Rae Spordikoolil, kui kell 12 minnakse külla TBD-Biodiscovery naiskonnale – mõlemal naiskonnal on võimalus avada võiduarve.