fbpx
Close

Laura Parts jätkab Šveitsis kohamängudega. “Viies koht pääseb eurosarja, see on uus eesmärk!”

Laura Parts (1) Franches-Montagnes’i Zesar-VFM särgis. | Foto: Franches-Montagnes’i Zesar-VFM

Eesti rahvusnaiskonna temporündaja Laura Parts on ühe esimese välismaal mängiva võrkpallurina jõudnud play-off staažini. Eestlanna leivaisa, juba hooaja alguses treenerit vahetanud Šveitsi kõrgliiganaiskond Franches-Montagnes’i Zesar-VFM, sai veerandfinaalides kaks kaotust. Edasi mängitakse kohtadele 5.-8., maksimaalne edu tähendaks ka järgmise hooaja eurosarjapiletit.

Laura Parts otsustas suvel Zesariga liituda just kiidetud Portugali peatreeneri Rui Moreira kohaloleku tõttu. Paraku võttis treener juba oktoobris vastu otsuse, et lahkub võistkonna tegemiste juurest.

“Konkreetseid põhjuseid ta meiega ei jaganud, kuid tundus, et tal kasvasid pinged üle pea,” kirjeldas 188-sentimeetrine keskblokeerija Võrkpall24-le. “Kui peale kaotusi tiimi olukorrast rääkida tahtsime ja lahendust leida proovisime, siis järgmisel päeval teda trennis polnud ja saime teada, et ta lahkub.”

Nüüd jätkab Šveitsi klubi Brasiiliast pärit Leo Portaleoni käe all, kes on naiskonnaga tegelikult juba palju aastaid seotud olnud. Portaleoni inglise keelt treeningutel kasutada ei armasta, nii et eestlanna peab paluma naiskonnakaaslastel treeneri juhtnööre tõlkida. Muutusi on toimunud ka treeningute ülesehituses.

“Eelmise treeneriga tegime peaaegu igas trennis väga põhjalikult bloki- ja kaitseharjutusi. Nüüd oleme novembrist alates harjutanud uue treeneriga blokki kokku kolm korda ja kaitset vaid paar korda rohkem. Minu enda jaoks see just kõige lemmikum variant pole – tahaksin teha rohkem tehnilisi elemente lisaks kuus-kuuele mängimisele.”

Põhiturniiril kümne võistkonna seas kuuenda koha saavutanud Zesar läks veerandfinaalis kokku kolmanda asetuse saanud Schaffhauseni Kantiga, kellelt play-offis geimi kätte saada ei suudetud.

“Oleksime võinud ka poolfinaali jõuda, aga ei suutnud geimilõppe enda poole võtta,” nentis Pärnust pärit keskblokeerija. “Viimases mängus olime teises geimis 23:19 ees ja kaotasime 23:25. See näitab, et meil oli täiesti võimalus võita, aga ei suutnud ise geimi ära lõpetada.”

Kaotusel on kibedam maik ka sellepärast, et sama võistkonna vastu suutis Franches-Montagnes’is paiknev naiskond karikavõistluste veerandfinaalist 3:2 võiduga edasi saada. Poolfinaalis lõpetas Partsi teekonna esiliigas mängiv Zürichi Volero, kus teeb abitreeneritööd eestlane Märt Pajusalu.

“Ka karika poolfinaal oli täiesti võidetav, aga samamoodi ei suutnud me seal olulisi hetki lõpuni mängida,” sõnas Parts karikavõistluste kommentaariks. “Meil on hooaja jooksul väga häid mänge ja võite olnud, ka tugevate tiimide vastu. Aga terve see hooaeg on meil kuidagi ka väga ebastabiilne olnud. Ma arvan, et ükski tiim ei taha meie vastu mängida, sest kunagi ei tea, kuidas meil parajasti välja tuleb.”

Tõepoolest lõppes eestlaste omavaheline mõõduvõtt karikavõistluste poolfinaalis Zürichi 3:0 võiduga, kuid vaatamata esiliigas pallimisele ei ole Pajusalu tööandja mingi autsaider. Aastaid on Volero klubi kuulunud ka kõrgliigasse, kuid oli kohalikest vastastest mäekõrguselt üle. Meistrite liiga võitu eesmärgiks seades lahkuski Volero vahepeal Šveitsi liigast ja proovis kätt Prantsusmaa meistrivõistlustel, kus aga oodatud tulemust teha ei suudetud. Nii pidigi suurklubi hiljem koduliigasüsteemi naastes madalamalt tasemelt alustama.

Edasine NLA liiga kohamängude süsteem viib Laura Partsi koduklubi vastamisi põhiturniiri seitsmenda Genfi Volleyga, kahe võidu korral tulevad mängimisele 5.-6. koht. Laura Partsil ja kompaniil on rohkelt motivatsiooni kohamängude alumises grupis kõrgeim võimalik tulemus teha.

“Šveitsi süsteemi järgi pääseb liigas viienda koha saavutanud naiskond mängima ka eurosarja,” selgitab 24-aastane võrkpallur. “Peale kaotusi veerandfinaalis öeldigi meile, et see on uueks eesmärgiks.”

Genfi Volley vastu läheb Parts väljakule 5.-12. märtsil, lõplikud kohamängud peetakse vahemikus 27. märts – 4. aprill.

scroll to top