fbpx
Close

Legendaarne Argo Arak asutab Volle Akadeemia ja ootab huvilisi treeningutele eelregistreeruma

Argo Arak värskelt Paides võidetud kuldmedaliga. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Äsja Eesti rannavolle meistrivõistlustel Urmas Piigiga kuldmedali võitnud Argo Arak lõi Volle Akadeemia, et sügisest Ülemiste Beach House’is erinevatele sihtgruppidele trenne andma asuda.

Lõppeval vollesuvel lisaks Eesti meistritiitlile kahel kohalikul etapil ka väärtuslikema mängija auhinna pälvinud Arak oli juba varem mõelnud rannavõrkpalli akadeemia loomisele, ent hoo sai idee sisse just tänavu. “Paljud lapsevanemad, mängijad ja rannavolle huvilised käisid treeningvõimaluste kohta küsimas. See andis nii julgust kui ka hoogu idee realiseerimiseks,” ütleb 45-aastane Arak.

“Et mitte hakata puusalt tulistama, tundus esmajärgus oluline kaardistada huviliste ring ja luua seeläbi võrdsete tasemetega mängijatest treeningrühmad,” jätkab Arak. Vanameister hakkab ise läbi viima suurt osa treeningutest, lisaks käivad läbirääkimised mitmete Eesti paremikku kuuluvate mängijatega, kel samuti treenerikogemus juba olemas.

“Minu visioon on pikas plaanis luua akadeemia, kuhu on teretulnud kõik huvilised sõltumata vanusest ja oskustest. Mõistagi on iga treeneri unistuseks näha oma kasvandikke mängimas kõrgemal tasemel, olgu selleks olümpia, maailmameistrivõistlused või Euroopa meistrivõistlused. See aga ei saa juhtuda kohe. Meenutagem kasvõi meie lõunanaabrite tegevust. Lätlased on rajanud viimase 10-15 aasta jooksul rannavõrkpalli arengule tugeva põhja heade rannahallide ja läbimõeldud treeningsüsteemiga. Tokyo olümpial oli Läti ainus riik, kelle parim paar pääses nii naiste kui ka meeste rannavõrkpallis nelja parema sekka.”

“Hea emotsiooni saan treenerina ka siis, kui suudan algaja mängima panna,” lisab viiekordne Eesti meister. “See vajab teistsugust lähenemist ja treeningut, ent päris tore on tunda sellist eduelamust.”

Araku sügisel algavatele treeningutele saab eelregistreeruda siin.

Volle Akadeemia eelregistreerumine ei loo siduvaid kokkuleppeid, ent see on aluseks õige stardipunkti loomiseks. Registreerimisvorm on avatud kuni 31. augustini. Grupid tehakse teatavaks 7. septembril ja treeningutega alustatakse kohe pärast meeste saalivõrkpalli Euroopa meistrivõistluslusi ehk 13. septembril.

Esmajärgus soovitakse fokusseerida regulaarsetele treenijatele, kes hakkaksid kord-kaks nädalas oma oskusi looma või lihvima. Märgatavaks arenguks on vaja sagedat pallitunnetust ja teadlikku üldfüüsilist ettevalmistust koos lihashooldusega, mille tagamise poole tulevikus ka püüeldakse.

Treeningud hakkavad toimuma 2020.a. avatud Beach House Ülemistes, mis on kuue väljakuga suurim rannaspordikeskus Eestis ning Baltikumi kõrgeima laega spordihall (15 meetrit).

Argo Arakul on EKR-i (Eesti Kutsekvalifikatsiooni Raamistik) 5-s treeneri tase. Tal on 5 Eesti rannavolle meistritiitlit, millest esimene saadud aastal 1997; edasi 2008; 2011; 2012 ja viimane 2021.a. meistrivõistlustel. Ta on treeninud Selveri noorsportlasi 7 aastat ning paar aastat juhtinud ka meistriliigas TLÜ naiskonna vägesid. Teenis välja parima naiskondade treeneri tiitli ning varasemast ajast kodulinnas Viljandis ka parima noortetreeneri tiitli. Käesoleval aastal jätkab Arak Selveris noortetreenerina ja TLÜ esiliiga meeskonna peatreenerina.

scroll to top