fbpx
Close

Legendaarse Mati Koorepi järjepidevus aitas endisest iluuisutajast teha rahvusvahelise kategooria kohtuniku

Irina Saksa euromängul õigust mõistmas. | Foto: CEV

Võrkpallikohtunik Irina Koidu (varem Saks) pälvis äsja rahvusvahelise kategooria tunnustuse. Koidu rääkis volley.ee’le antud intervjuus kohtunikutöö rõõmudest ja muredest ning sellest, kuidas ta tänu Mati Koorepi järjekindlusele selle ameti juurde jäänud on.

Noorena 16 aastat iluuisutamisega tegelenud ja alles 18-aastasena esmakordselt võrkpalli kätte võtnud Koidu sattus kohtunikutöö juurde juhuslikult.

“Sõbrad kutsusid mind ükskord oma Rahvaliiga mängu vilistama, kus mulle teadmata oli vastaseks kohtunike võistkond,” meenutab Koidu  Mäletan, et sain sellest tohutu stressi, sest mäng kestis viis geimi. Aga keegi kohtunikest õnneks ei protestinud ja kõik olid väga viisakad. Pärast mängu tuli kohtunike tiimis mänginud Margus Kupp ja kiitis mind ning kutsus kohtunike seminarile. Nii see algas ja Mati Koorep (Eesti legendaarseim võrkpallikohtunik – toim.) minust enam lahti ei lasknud, kuigi alguses laste turniire vilistades väga suurt motivatsiooni polnud – vilistad terve nädalavahetuse turniiri ja eriti raha ka ei saa.”

“Aga mida aeg edasi, seda põnevamaks läks ja tase tõusis,” jätkab Koidu. “Naiste ja meeste meistriliigasse jõudes muutus kõik juba väga huvitavaks. Aga Koorepi järjekindlus on hämmastav, ta muudkui määrab sulle mänge ja käib ja kutsub. Alguses otsisin tihti ikka vabandusi, miks ma minna ei saanud, aga lõpuks andsin alla.”

Tegevkohtunikest on Eestis nüüd rahvusvahelise kategooria kohtunikke seitse: Toomas Murulo, Risto Strandson, Irina Suhhova, Kristjan Vanaveski, Tiit Kõiv, Erko Varblane ja nüüd ka Irina Koidu. Aktiivse tegevuse lõpetanud kohtunikest on rahvusvaheline kategooria Mati Koorepil ja Margus Kupil.

Pikemat artiklit Koidust saab lugeda siit.

scroll to top