Lemberi viies geim tõukas Bigbanki rööbastelt ja tüüris Audentese kolmanda poolfinaalini

Võidukas Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis fännidega. | Foto: Võrkpall24

Naiste meistriliigas peab juba finaalkoha kindlustanud Tallinna Ülikool/Kikas oma vastast veel päeva võrra ootama. Poolfinaali avamängu kaotanud Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondis suutis hingestatud mänguga korduskohtumise 3:2 (16:25, 25:22, 19:25, 25:21, 15:10) Tartu Ülikool/Bigbanki vastu võita ja seeria 1:1-le viigistada. Finalist selgub juba homme toimuvas kolmandas poolfinaalkohtumises.

Kui esimeses geimis suutis Tartu sisse mängitud edumaad lõpuni välja hoida ja geimi 25:16 võita, siis teises geimis saavutatud eduseis sulas nagu kevade esimesele päevale kohane. Hetkeks oli Tartu lausa 17:9 eduseisus ja ka geimi lõpus olid tablool numbrid 22:18, kuid seejärel võttis noortekoondis suisa 7 punkti järjest ja krabas teise geimi seisuga 25:22 enda kontole.

Raputada saanud Bigbank alustas kolmandat geimi Audentesega võrdselt, kuni külalisnaiskond 5:7 kaotusseisust kaheksa punkti järjepanu võitis. Sellest mõõnast spordigümnaasium enam ei taastunud ja geim kuulus Tartule numbritega 25:19. Põnevus mängust aga ei kadunud. Neljanda geimi alguses läks omakorda kodunaiskond 12:6 ette ja hoidis ka geimi lõpuosas pidevalt paaripunktist vahet, võites geimi 25:21 ja viies kohtumise viiendasse vaatusesse.

Viiendas geimis tormas Audentes Nora Lemberi rünnakute ja Häli Vahula ässade toel 6:0 juhtima. Tartu muutus sellest omakorda ebakindlamaks ja päris järele Lemberi juhitud noortekoondisele enam ei jõutudki: seisuga 15:10 viis Audentes poolfinaalseeria kolmandasse kohtumisse.

Audentese edukaimateks olid harjumuspäraselt Eva Liisa Kuivonen (22/+10) ja Nora Lember (21/+11). Seejuures tegi Lember kahvatuma stardi tasa viienda geimiga, mil tõi naiskonna 15 punktist 6. Tartu tugevaima esituse tegi 18 punkti toonud Ingris Suvi (+9).

Kolmas, otsustav kohtumine leiab aset juba homme, kui reisitakse taas Tartu Ülikooli koduväljakule. Mäng saab alguse kell 19.