Leppik vedas Pärnu raske võiduni, sidemängija Keel uues rollis

Taavet Leppik. | Foto: SK Duo

Credit24 Meistriliigas sai Pärnu raske ent magusa 3:2 (25:22, 25:18, 23:25, 20:25, 15:13) võidu Riia Tehnikaülikooli üle.

Pärnu võitis esimesed kaks geimi, kuid lasi lätlastel viigistada ja viia kohtumine otsustavasse vaatusse. Viiendas geimis suutsid pärnakad võtta minimaalse vahega geimi ja ühtlasi mänguvõidu. Suvepealinna meeskonna eest tegi supermängu nurgaründaja Taavet Leppik, kelle kontosse kanti 32 punkti (+21). Teise nurgaründajana tegutses taas diagonaalründaja Robert Poole, kes sai ülesandega kenasti hakkama ja tõi 14 punkti (+4). Kui üldiselt oleme sidemängija kohal näinud tegutsemas Martti Keelt, siis täna sai rohkelt mänguaega Richard Voogel, kes tõi 4 punkti (+2). Olude sunnil (mängijate vigastuste tõttu) oli alates neljandast geimist Keel sunnitud mängima nurgaründaja positsioonil ning tõi 3 punkti (0). Pärnu vastuvõtt oli 55%, rünnak 42%, lisaks saadi 11 blokki ja löödi 12 ässa (5 Leppik). Statistika.

Lõunanaabrite resultatiivseim oli sarnaselt Leppikule korraliku mängu teinud Vitalijs Cinne 30 punktiga (+19). Riia vastuvõtt oli 43%, rünnak 44%, lisa tuli 11 bloki ja 5 ässa näol.

Liigatabelis hoiab Pärnu kolmandat kohta, olles kogunud 9 punkti. Lätlased asetsevad 5 punktiga seitsmendal real.

Pärnu peab järgmise mängu 2. novembril Tallinnas, kui kohtutakse kell 17 TalTechiga.