fbpx
Close

Liis Kullerkann jookseb täna 10-aastase pausi järel Eesti klubi eest väljakule

Liis Kullerkann (keskel) koos Kristiine Miileni ja Julija Mõnnakmäega. | Foto: CEV

Eesti rahvusnaiskonna üks põhitegijaid, temporündaja Liis Kullerkann on liitunud TalTech/Tradehouse’i treeningutega ja teeb täna värske karikavõitja ridades Audentese Spordigümnaasium/Noortekoondise vastu ka debüüdi. Tegu on Balti liiga mänguga.

Keilast pärit Kullerkann alustas hooaega Prantsusmaa esiliigas Levallois’ Sporting Clubis, ent lahkus naiskonna ebaprofessionaalsuse tõttu võistkonnast juba novembris. Et klubist lahkumine kujunes juriidiliselt pikaks protsessiks, on eestlanna pidanud end vahepealse aja jooksul hoidma vormis eritrennide kaudu.

“Nii kaua, kui Liis leiab endale uue välisklubi, treenib ja mängib ta meie naiskonnas,” sõnas TalTechi peatreener Marko Mett.

Kas Meti sõnul on võimalik ka variant, et 28-aastane Liis jääb sarnaselt õele Kadile TalTechi kuni hooaja lõpuni?

“Kindel ei saa kunagi olla (Liisi välismaale siirdumises), aga ma arvan, et taseme poolest võiks ja peaks ta ikkagi välismaal lepingu teenima. Meie hoiame teda lihtsalt toonuses ja aitame hädavajalikke pallipuuteid saada. Meie ja ka teiste klubide töö käib ikkagi selles suunas, et Eesti koondisel oleks suvel võimalikult palju mängijaid valikus,” vastas Mett.

Kullerkann mängis viimati Eesti klubis üheksa ja pool aastat tagasi, kui kuulus just tänase vastase Audentese ridadesse. Vahepealsed aastad on viinud Kullerkannu aga nii Ameerika Ühendriikidesse, Filipiinidele, Saksamaale kui ka Prantsusmaale.

“Kasutame täna Liisi ikkagi temporündajana, kuigi teda võiks eksperimenteerimise korras panna ka nurka või diagonaali mängima. Pigem ta tuleb ja jookseb mõned eeskujulikud “üksjalad” meile,” lisas Mett.

TalTechi mängijatest ei tee täna kell 19.30 Tallinna Tehnikaülikooli spordihoones algavas kohtumises erinevatel põhjustel kaasa Kaisa Bahmatšev, Kristel Moor, Kristi Nõlvak ega Marcella Raud.

scroll to top