Lõhmus ja Korotkov võtsid Kakumäel magusa revanši, finaalpäevale pääses seitse Eesti paari

Dmitri Korotkov ja Timo Lõhmus alistasid vennad Tammearud, kuid lähevad juba veerandfinaalis vastamisi meie esiduo Mart Tiisaare ja Kusti Nõlvakuga. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Kakumäel jätkuval Eesti rannavolle karikasarja teisel etapil peeti täna nii alagrupimängud kui ka kaheksandindikfinaalid, mille tulemusena said nii meestest kui ka naistest selgeks kaheksa finaalpäevale pääsevat paari. Otsustavate kohtumisteni jõudsid tugevate naaberriigi duodega konkureerides seitse Eesti duot.

Ülitiheda konkurentsiga meeste turniiril sai sarnaselt eilsele kvalifikatsioonile näha ka täna palju tasavägiseid kohtumisi. Eestlaste vaatenurgast ehk põnevaim ja olulisim oli päeva viimane matš, kaheksandikfinaal, kus läksid vastamisi noored mehed, aga ühtlasi vanad sõbrad ehk Timo Lõhmus – Dmitri Korotkov (A-alagrupi 3. koht) ja Märt Tammearu – Siim Tammearu (B-alagrupi 2. koht). Kahe nädala tagune valus kaotus meeles, suutsid esimest aastat koos mängivad Lõhmus ja Korotkov võtta magusa revanši, võites kohtumise 0:1 kaotusseisust 2:1 (20:22, 21:15, 15:11).

Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar võitsid oodatult A-alagrupi ja edenesid otse homsesse veerandfinaali, kuigi erinevalt Rakvere etapist, kus konkurents oli hõredam, tuli meie esipaaril rohkem pingutada. Läti paari Aleksandrs Solovejs – Ralfs Namikise vastu kaotasid Nõlvak ja Tiisaar avageimi, kuid võitsid kaks järgnevat, kohtumises Urmas Piigi ja Sander Steinbergiga kaitseti avageimis aga mitu geimpalli ja võideti teine vaatus juba märksa kindlamalt.

Kolmanda Eesti paarina edenesidki veerandfinaali Urmas Piik ja Sander Steinberg, kes lõpetasid A-alagrupi teisena ja võitsid kaheksandikfinaalis 2:0 (21:16, 21:11) kvalifikatsiooni kaudu turniirile pääsenud leedulasi Tomas Staseviciust ja Mantas Donelat.

B-alagrupi võitsid kindlalt lätlasest 2012. aasta OM-pronks Martinš Plavinš ja tema paariline Edgars Tocs, kes on järgmisse aastasse lükkunud Tokyo OM-ile koha juba taganud. C-alagrupis olid teistest üle samuti lätlased, kahekordne EM-hõbe Aleksandrs Samoilovs ja tema noorem vend Mihails Samoilovs, D-alagrupis võidutses aga Soome esipaar Jyrki NurminenSanteri Siren.

Alagrupist pääsesid lisaks juba mainitud Eesti paaridele edasi Steven Kabanen ja Karl Jaani, kes said kaheksandikfinaalis siiski 0:2 (17:21, 12:21) kaotuse Rakvere turniiri teise koha omanikelt, lätlastelt Arnis Relinšilt ja Ardis Bedritiselt. Homsele võistluspäevale pääses veel Pärnu Võrkpalliklubi endine ründaja, leedulane Robert Juhnevitš koos paarilise Artur Vasiljeviga.

Veerandfinaalis lähevad vastamisi Plavinš – Tocs ja Relinš – Bedritis, Nurminen – Sirel ja Piik – Steinberg, Samoilovs – Samoilovs ja Vasiljev – Juhnevitš ning Nõlvak – Tiisaar ja Lõhmus – Korotkov.

Naiste turniiril on konkurents võrreldes avaetapiga samuti oluliselt tugevam. Eesti paaridest võitsid oma alagrupi Rakvere turniiril triumfeerinud Heleene Hollas ja Liisa Soomets ning avaetapilt eemale jäänud Liina Kais ja Kadi Kalm. Kaheksandikfinaalide kaudu tagasid koha veerandfinaalis meie duodest ka Renate Pikk – Juudit Kure-Pohhomov ja Gerli Toomela – Silja Ostrov.

Valitsev Euroopa meister ja järgmise aasta olümpialane, lätlanna Anastasija Kravcenoka võitis koos leedulanna Vytene Vitkauskaitega ülikindlalt B-alagrupi ja on ka peamine favoriit esikohale. C-alagrupis noppisid võidu ja seeläbi otse koha veerandfinaalis eelmise aasta U18 EM-i viiendad, lätlannad Varvara Brailko ja Anete Namike, kelle edu konkurentide ees oli samuti mäekõrgune. Edasi pääsesid veel ka leedulannad Ieva Vasiliauskaite – Daniele Kvedaraite ja lätlannad Marta Ozolina – Luize Skrastina.

Põhiturniiri tulemused leiab siit.

Otsustav võistluspäev algab Kakumäe Haveni sadamas homme kell 10.00. Alates poolfinaalidest näeb mänge otseülekandes Postimehe vahendusel.

NB! Ülekanne tuleb ka meeste kahest viimasest veerandfinaalist!