fbpx
Close

Lõhmus ja Tammearu jäävad U22 EM-ilt arusaamatuste tõttu eemale

Timo Lõhmus (fookuses) ja Märt Tammearu. | Foto: CEV

Järgmisel nädalal toimuvad Türgi kuurortlinnas Antalyas U22 vanuseklassi rannavolle Euroopa meistrivõistlused, kus eestlasi esialgsetest plaanidest hoolimata mängimas ei näe.

Turniiril soovis osaleda meie parim noortepaar Timo Lõhmus – Märt Tammearu, kellel jäi seljataha äsja U20 vanuseklassi EM. Paraku tekkisid Euroopa ja Eesti alaliidu vahel arusaamatused, mis päädisid sellega, et Lõhmus ja Tammearu ei pääse võistlema.

“Arusaamatused tekkisid siis, kui me andsime teada, et Eesti tüdrukute paari välja ei pane. CEV-is (Euroopa võrkpalliliidus – toim.) saadi aru, et ka Timo ja Märt ei osale. Kuni selle hetkeni olid nad kenasti CEV-i kodulehel nimekirjas. Kui asusime asja uurima, öeldi, et enam ei saa midagi muuta, kuna uued paarid on juba peale lastud,” ütles Eesti võrkpalliliidus mängijate registreerimisega tegelenud Hendrik Rikand Võrkpall24.ee’le

“Kindlasti on see pettumus. Kui poisid uudisest kuulsid, võis seda nende näost näha,” sõnas Lõhmuse ja Tammearu treener Karl Jaani.

U20 EM-il jõudsid Lõhmus ja Tammearu alagrupi võitjatena otse 16 parema sekka, kus kaotasid kolmes geimis valitsevatele juunioride maailmameistritele Dmitri Veretiukile ja Denis Šekunovile Venemaalt.

“Timo ja Märt mängisid EM-il võimetekohaselt. Venelased olid küll ilmselged favoriidid, ometi tekkis meie poistel võimalus mäng enda kasuks pöörata. Seal oli kõik ühes-kahes pallivahetuses kinni,” rääkis Jaani.

Millistes elementides on meie 18-aastastel rannavõrkpalluritel täna enim arenguruumi? “Miinus on ikkagi stabiilsus. Kui me saame vastuvõtu ja tõste stabiilsemaks, siis on ka rünnakulahenduste leidmine lihtsam. Ka oma serv võiks veelgi parem olla. Ja kaitsemäng… Aga sellega tegelemiseks oli liiga vähe aega,” tunnistas Jaani, kelle hoolealused valmistusid koos EM-iks vaid paar nädalat.

Lõhmuse ja Tammearu hooaeg jätkub juuli keskel Pärnus toimuval Ida-Euroopa karikaetapil (EEVZA), kus peaksid osalema ka näiteks Robert Täht ja Kristo Kollo. Pole välistatud, et juuli lõpus kutsutakse Tammearu aga sarnaselt Tähele ja Kollole Eesti saalikoondisse, mis asub valmistuma EM-finaalturniiriks.

scroll to top