Lõhmus ja Tammearu teenisid Tartus emotsionaalse etapivõidu

Märt Tammearu (esiplaanil) ja Timo Lõhmus rõõmustamas turniirivõidu puhul. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tartus toimunud Eesti rannavolle Grand Prix teise etapi ehk Jazz Pesulad Cupi võitsid meestest Timo Lõhmus ja Märt Tammearu, naistest olid parimad Ingris Suvi ja Liisa Soomets.

Vaata etapi galeriid!

Kõrgetasemelises meeste finaalis alistasid Lõhmus – Tammearu 2:0 (21:17, 28:26) Dimitri Korotkovi – Mihkel Tanila. Tegu oli meie noore rannavollepaari esimese triumfiga täiskasvanute klassis, mistõttu ei hoidnud duo pärast tasavägist finaali ka emotsioone tagasi. Nüüd asuvad Lõhmus ja Tammearu valmistuma U20 ja U22 EM-iks.

Poolfinaalis olid Lõhmus – Tammearu 2:0 (21:19, 21:17) saanud jagu Maksim Petrovist – Aleksei Povjakelist. Korotkov – Tanila alistasid teises poolfinaalis 2:1 (21:17, 18:21, 15:10) Kaarel Kaisi ja Argo Araku. Pronksimatšis alistasid Kais – Arak 2:1 (21:19, 13:21, 15:9) Petrovi – Povjakeli.

Veerandfinaalis langesid seekord konkurentsist Rakveres toimunud avaetapil Sportland Cup triumfeerinud Martti Juhkami – Kaspar Pomerants, kes pidid tunnistama Korotkovi ja Tanila 2:1 paremust.

Alagrupiturniiril tegi kaasa 16 paari.

Meeste turniiri tulemusi näeb SIIT.

Naiste finaalis kohtusid Ingris Suvi ja Liisa Soomets ning Kadi Kalm – Liina Kais. Suvi – Soomets said tasavägise mängu järel 2:1 (21:14, 13:21, 18:16) võidu. Ka eelmisel nädalal nähti Rakvere etapil sarnast finaali, vaid Suvi asemel oli toona väljakul Heleene Hollas.

Poolfinaalis olid hilisemad võitjad tulemusega 2:0 (26:24, 21:17) paremad Juudit Kure-Pohhomovist – Renate Pikast. Teises poolfinaalis võitsid Kais – Kalm 2:0 (21:11, 21:8) Marie Aasorgu ja Mari Loormani.

Pronksimängus tulemusega jäid 2:0 (21:16, 21:12) peale Kure-Pohhomov ja Pikk.