Lõhmus tuli, nägi ja aitas Selveril võita tänavu esmakordselt Saaremaad!

Timo Lõhmus (nr 8). | Foto: Gertrud Alatare/Tallinna Selver

Eesti ja Läti klubisid ühendavas Credit24 Meistriliigas toimus täna üks kohtumine, kui Tallinna Selver sai väärt võidu Saaremaa Võrkpalliklubi üle ja seda tulemusega 3:1 (28:26, 25:22, 22:25, 25:18).

Tänane mäng oli debüüdiks Saaremaa meeskonna uuele peatreenerile Ioannis Kalmazidisele, kes palgati Urmas Tali asemele pärast karikafinaali kaotust.

Kodumeeskond võitis esimese geimi pingelises lõpuheitluses 28:26 ja jätkas sama hooga ka järgnevas vaatuses, mis kallutati enda kasuks seisuga 25:22. Külalised kosusid ja võitsid kolmanda geimi, kuid viimane sõna jäi siiski selverlastele, kes võitsid neljanda geimi kindlalt 25:18 ja ühtlasi kogu matši 3:1.

Eelmises omavahelises meistriliiga kohtumises suutis Saaremaa 0:2 kaotusseisust välja rabeleda ja võita mängu 3:2, kuid täna neil sellist rammu ei olnud. Saaremaa jaoks oli tegu alles hooaja teise kaotusega Eesti – Läti liigas.

Selveri eest tegi suurepärase esituse vahetusest sekkunud eelmise hooaja komeet, kuid tänavu seni Tšehhist pärit Matej Šmidli järel teise diagonaalründaja kohaga leppima pidav Timo Lõhmus, kes tõi 17 punkti (+14). Vasakukäeline pommitaja näitas korralikku rünnakuprotsenti, kui realiseeris 24 tõstest 15 (63%), lisaks kanti tema kontosse 2 blokki. Tasub lisada, et 18-aastane mängumees naasis hiljuti hüppeliigesevigastusest ja lendab lähipäevil juba Eesti U20 koondise ühe liidrina Kosovosse EM-valiksarja mängima. Karli Allik ja Oliver Orav toetasid täna Lõhmust 13 punktiga (efektiivsus vastavalt +7 ja +1). Võitjate vastuvõtt oli 51%, rünnak 47%, lisa tuli 11 bloki ja 7 ässa näol.

Saarlaste parimaks kerkis üleplatsimängijana 21 punkti (+11) kogunud brasiillane Daniel Maciel, kuubakas Javier Jimenez lisas 16 punkti (+6). Tunamulluse hooaja valitsejaklubi vastuvõtuprotsendiks kujunes 42, rünnakuid lahendati 47-protsendiliselt. Lisaks saadi 7 blokki ja löödi kõigest üks äss, mille autoriks oli Keith Pupart.

Liigatabelis langes Saaremaa suisa neljandaks, olles kogunud 30 punkti. Tõsi, saarlased on pidanud liider Tartust (37 punkti) kaks ning teisel ja kolmandal kohal paiknevatest Jekabpilsist (34 punkti) ja Selverist (31 punkti) kolm kohtumist vähem.

Tabeliseis. | Allikas: liiga koduleht