Lõhmuse ja Tammearu ilus teekond EMil lõppes veerandfinaalis valusa kaotusega

Märt Tammearu servi vastuvõtul. | Foto: CEV

Timo Ander Lõhmus – Märt Tammearu tegid Tšehhis Brnos toimuval U18 rannavolle EMil suurepärase turniiri, kui alistasid kuni veerandfinaalini kõik vastased. Veerandfinaalis sai aga Eesti noormeeste ilus turniiri läbi. Täna lõppes EM ka meie teise paari Eva Liisa Kuivoneni – Marily Lassi jaoks, kes jäid pidama 24 parema seas.

Lõhmus – Tammearu kuulusid F-alagruppi, kus vastasteks Šveitsi paar Leo Dillier – Tinko Schnegg, lätlased Arturs Rinkevics – Rudolfs Stankevics ja kreeklased Aristeidis Chandrinos – Spyridon Chandrinos. Avapäeval olid eestlaste vastaseks Läti eakaaslased, kellest Lõhmus – Tammearu said jagu tulemusega 2:0 (21:13, 23:21), kirjutab volley.ee.

Ülejäänud kaks alagrupimängu toimusid reedel. Neist esimeses kohtus Eesti duo kreeklaste Chandrinostega ning kohtumise võitsid 2:0 (21:17, 21:14) Lõhmus – Tammearu. Viimases alagrupimängus mindi vastamisi Šveitsi paariga, kes oli sarnaselt eestlastele võitnud mõlemad senipeetud mängud. Alagrupi esikoht kuulub Lõhmusele – Tammearule, sest nad võtsid šveitslaste üle 2:1 (21:17, 16:21, 15:12) võidu.

Laupäeval saadi 16 parema seas 2:0 (21:13, 21:13) jagu Tšehhi paarist Jindrich Zavadilist – Jakub Sepkast ja jõuti veerandfinaali. Seal oli eestlaste vastaseks rootslased Jonatan Hellvig – David Ahman ja 54 minutit kestnud võitluse järel teenisid 2:1 (33:35, 21:19, 15:8) võidu rootslased.

Kuivonen – Lass said viimases alagrupimängus võidurõõmu tunda

Kuivonen – Lass mängisid samuti F-alagrupis, vastaseks Kreeka paar Dionysia Matiou – Eleni Baka, austerlased Julia Mitter – Sofija Saric ja Türgi duo Zeynep Dila Sahin – Aysun Suna Alan.

Meie neiud pidid avakohtumises tunnistama Kreeka paari Dionysia Matiou – Eleni Baka 2:0 (21:13, 21:11) parmust. Seejärel kohtuti reedel austerlannade Mitter – Sariciga ja 48 minutit kestnud matši võitis Austria paar 2:1 (21:16, 22:24, 15:8). Viimases mängus alistas Eesti paar aga 2:0 (21:17, 21:16) Türgi duo Sahini – Alani ning sellega kindlsutati alagrupis kolmas koht ja edasipääs järgmisse ringi.

24 parema seas olid vastaseks itaallannad Marika Costabile – Erica Ditta, kes alistasid eestlannad 2:0 (21:11, 21:15). Sellega sai meie neidude turniir läbi.

Turniiri eel:

Mõlemad Eesti paarid andsid viimase vormilihvi eelmisel nädalavahetusel toimunud täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel, kus Lõhmus – Tammearu said neljanda koha, Kuivonen – Lass piirdusid alagrupimängudega.

Lõhmuse – Tammearu treener Karl Jaani ütles, et Eesti meistrivõistlustel oleks võinud ka medal tulla. “Vorm lubanuks ka medalit võita, aga tormistes oludes jäi kogemustest puudu,” sõnas treener, kes EMil loodab näha stabiilset mängu. “Püüame keskenduda oma sooritusele ja kui leiame stabiilsuse, on kõik võimalik,” ütles juhendaja ja lisas, et suurem osa võistkondi on eestlaste jaoks võõrad.

Kuivoneni – Lassi juhendav Kertti Külm rääkis võistluse eel, mida meie neidudelt Tšehhis oodata võib ja millised eesmärgid on seatud. “Tüdrukutel on käsil esimene tõsisem rannavolle suvi, seega kohalist eesmärki ei ole tüdrukutele seadnud. Tüdrukud on Eestis väga tublisti mänginud, kuid oluline ongi, et oma taseme suudaksime ka nüüd EMil välja mängida. Konkreetsemaks eesmärgiks võiks olla hea soorituse ja väikse sportliku õnnega alagrupist edasi saada. Turniiriks oleme saanud hästi valmistuda, oleme terve suve EMi nimel palju tööd teinud. Viimati mängisime Eesti naiste meistrivõistlustel, kus saime alagrupis mängida hilisemate võitjate ja teise koha omanikega ning suutsime neile kohati hambaid näidata küll. Usun, et oleme turniiriks valmis,” rääkis Külm.

Treeneri sõnul on tase U18 vanuse seas kõrge ja enamik osalejatest ongi rannavõrkpallile keskendunud. “Enamus eakaaslasi mängivadki ainult rannavõrkpalli, kuid meie tüdrukud mängivad talvel ka saalivõrkpalli, seega tuleb end kahe ala vahel jagada. Ettevalmistus on nende riikidega võrreldes seega erinev, kuid sellele vaatamata sõltub lõplik tulemus alles platsil ning meie lähme igal juhul võitlema,” kommenteeris juhendaja üldist taset.

Eesti duo tugevuste ja nõrgemate elementide osas sõnas Külm järgmist: “Meie paari tugevused võiks olla hea omavaheline klapp, bloki ja kaitse koostöö. Nõrkuste kohapealt peaks välja tööma ebastabiilsuse, mis paraku noortele mängijatele omane. Võime näidata väga ilusat mängu, kuid järgmisel hetkel võib see kõik laguneda. See on noortele mängijatele kohane ning teeme tööd selle nimel, et paremaks saada.”