Lüütsepp ja Akaa lõid Soomes “Parte”, eestlaselt kohutav mäng

Oliver Lüütsepp (paremal) Akaa abitreenerite Ossi Heino ja Hasse Mattilaga. | Foto: Akaa Volley

Oliver Lüütsepa juhendatav Akaa Volley teenis Soome kõrgliigas teise järjestikuse võidu, alistades eelmise hooaja kümnenda ja kaheksanda klubi kohtumises Vantaa Ducksi 3:1 (-21, 28, 19, 10).

Kui mängu esimene pool kulges punkt-punkti lahingus, siis kohtumise lõpp kujunes Akaa peoks. Ducksi ridadest ei leidunud neljandas geimis ühtegi meest, kes palle maha suudaks lüüa ja nii võitis kodumeeskond viimase geimi suisa 25:10.

Võitjate resultatiivsemad olid Ville Heiskanen ja Enderwin Herrera vastavalt 17 (+13) ja 16 (+12) punktiga. Mängu halvimaks kujunes numbritele tuginedes aga Vantaa meeskonna Eesti juurtega mängumees Karl Külaots, kes pääses kolmes geimis väljakule vahetusest, kuid ei toonud ainsatki punkti. Eestlane eksis kolmest servist kahel ja ei realiseerinud neljast tõstest ühtegi. Tema efektiivsusnäitaja oli seetõttu -5.

“Tegime normaalse alguse mängule ja teise geimi võitmine andis võistkonnale lisaenergiat,” sõnas Lüütsepp pärast mängu pressikonverentsil. “Tore oli näha, et me pole ühe mehe meeskond. Tõsi, Joni Mikkonenil polnud parim päev, kuid tema kõrval tõstsid taset teised mehed. Lõpptulemus oli meie jaoks hea.”

Teises eilses mängus võitis Kokkola 3:1 Lakkapääd. Mängu tegid ära tunamullu Pärnus leiba teeninud lätlased Edvarts Buivids ja Aleksandrs Kudrjašovs, kes kogusid 25 (+9) ja 22 punkti (+11).

Viis punkti kogunud Akaa kerkis liigatabelis ajutiselt suisa kolmandaks, eespool on vaid kohalikud tipud Sastamala VaLePa ja Savo Volley. Raadik ja Savo mängivad homme võõrsil just Kokkolaga.