fbpx
Close

Lüütsepp ja Akaa sepistasid Soomes suurüllatuse – üleplatsimees Raadik jäi punktideta

Soome meistrivõistlustel teenis eile oma senise välismaa-karjääri väärtuslikema võidu Oliver Lüütsepp, kelle juhendatav Akaa Volley alistas kodus tiitlipretendent Savo Volley 3:0 (22, 21, 19).

Oliver Lüütsepp hetk pärast mängu viimast punkti. | Foto: Markku Ruonala

Võitjate parimaks osutus 13 punkti (+9) toonud Joni Mikkonen. Akaa edu aluseks kujunes just mitmekülgsus, sest lühikesest mänguajast hoolimata kogusid suisa kuus mängijat 5 või rohkem punkti.

Kaotajate ja ühtlasi kogu kohtumise tulemuslikemaks kerkis aga Eesti koondise nurgaründaja Andrus Raadik, kes tõi 19 punkti (+9). Rünnakul ülekaalukalt enim tööd saanud pärnakas realiseeris 34 tõstest 17, tõi ühe punkti juurde nii servi kui blokiga, ent oli sarnaselt kaaslastele hädas servi vastuvõtul (5 viga, 41%).

“Olen õnnelik, et suutsime näidata, milleks oleme võimelised. Olime täna (eile – toim.) mänguks valmis. Mängisime hästi, samal ajal kui vastane polnud parimas hoos,” sõnas Lüütsepp pärast mängu.

“Olen õnnelik nii enda, meeskonna, poolehoidjate kui ka peatreeneri Oliveri üle,” lisas võitjatele 10 punkti toonud Enderwin Herrera, kes mänginud aastate eest ka Eestis.

Eilne võit kergitas eelmise hooaja eelviimase meeskonna Akaa juba tabelis viiendaks, tõsi, vahe esinelikuga on meeletu. Punktideta jäänud Savo jätkab teisena, juhib tiitlikaitsja Sastamala VaLePa.

Tabeliseis.
scroll to top