fbpx
Close

Maailma parim libero olümpiavõitjate naudingust ja väsimusest, räppar N’Gapeth’st ja eeskuju Esnast

Ženja Grebennikov (keskel punases) publikut pärast tänast mängu tänamas. | Foto: Siim Semiskar/CEV

Prantsusmaa koondise libero, osade hinnangul sel positsioonil suisa maailma parimaks peetav Ženja Grebennikov nautis Euroopa meistrivõistluste avaakordi.

Värsked olümpiavõitjad pakkusid reede õhtul Tallinnas paarisaja pealisele publikule nauditava etenduse ja teenisid Slovakkia üle 3:0 (25:22, 25:20, 25:19) võidu. Grebennikov kogus liberole omaselt 0 punkti*, tema servi vastuvõtu protsent oli üllatuslikult meeskonna madalaim ehk 54.

“See oli hea mäng alustuseks. Mängisime hästi ja võitsime, kuigi ei teinud iseenesest ka midagi erilist. Oleme ju vaid kümme päeva taas koos treeninud,” ütles Grebennikov, kes aitas 7. augustil peetud olümpiafinaalis tuua prantslastele meeste saalivõrkpallis ajaloo esimese kulla.

“Me oleme olümpiavõitjad ja peame iga hetke koos väljakul nautima. Võrkpallimäng ongi meie jaoks nauding,” lisas 31-aastane mängija.

Kas edu Euroopa meistrivõistlustel oleks prantslastele justkui boonuseks pärast triumfi olümpial? “Ei, me üritame ikkagi võita EM-i, kuigi see pole mentaalselt ega ka füüsiliselt pärast nii pikka suve lihtne. Aga meil on uus treener (Laurent Tillie vahetas väljas Bernardo Rezende – toim.) ja soovime tõestada, et oleme ka tema käe all edukad. Meil on palju motivatsiooni ja oleme õnnelikud, et saame EM-il taas mängida,” vastas Grebennikov.

Ent kas pärast pikka klubihooaega ja koondisesuve on tõesti võimalik, et Prantsusmaa koondise põhimehed tunnevad end EM-il veel värsketena? “Kas sa soovid ausat vastust?” kostis Grebennikov naerdes. “Ei, me pole värsked. Oleme treeninud nüüd kümme päeva järjest väga kõvasti, aga ma loodan, et nädala pärast tunneme end taas värskemana. Seniks on lihtsalt oluline, et saaksime võidud kätte.”

Ženja Grebennikov. | Foto: CEV

Prantsusmaa koondise suurima tähe Earvin N’Gapeth’ga saab Grebennikov hästi läbi. “Ta on uskumatu! Ma olen temaga ühes toas. Ta loob hotellitoas muusikat ja räpib. Ja ta on üks maailma paremaid võrkpallureid, nii et pole paha!” muigas Grebennikov.

Endise Venemaa tippmängija Boris Grebennikovi poeg jagas oma sportlastee algusajal Prantsusmaa tippklubis Rennes’is mänguaega Eesti koondise läbi aegade ühe parema, kui mitte parima libero Sten Esnaga. Kunagise meeskonnakaaslase kohta jagub Grebennikovil vaid kiidusõnu.

“Mängisin Steniga ametlikult vaid ühe aasta Rennes’is (2008/09), kuid treenisin temaga koos juba varem, alates ajast, kui olin vaid 16-aastane. Ta oli kaitses täiesti uskumatu! Õppisin Stenilt palju oma arenguperioodil, sest ta mängis Rennes’is kokku vist kolm hooaega. Samal ajal mängisid Rennes’is ka Raimo Pajusalu ja Keith Pupart, nii et naljaga pooleks ütlesime, et meil on Rennes’is justkui Eesti koondis,” meenutas Grebennikov.

Ent kumb oli toona parem mängija – Esna või Grebennikov? “Muidugi oli Sten parem!” ei kahelnud Grebennikov. Ometi usaldas Grebennikovi treenerist isa ühel hetkel eestlase asemel just teda väljakule. “Jah, nii oli, aga selle põhjustasid meeskonna kehvad esitused. Treeneril tuli midagi muuta. Aga mul oli Steniga väga tore koos mängida. Loodan, et kohtan teda uuesti ühel päeval!”

*Liberod ei saa võrkpallis punkte tuua, sest nad ei ole ründemängijad. Ja kui juhuslikult kukubki mõni libero poolt üle võrgu saadetud pall maha, märgitakse see statistikasse vastasvõistkonna veana.

scroll to top