fbpx
Close

Maailma parim temporündaja teeb karjääris kannapöörde, Rikberg selgitab tagamaid

Dmitri Musserski ja poeg Roma, kellega koos Alar Rikberg tihtipuhku Belgorodis rongi joonistas. | Foto: Musserski Twitteri konto

Venemaa koondise temporündaja Dmitri Musserski on otsustanud elus uue lehekülje pöörata ja liitub Jaapani klubi Osaka Suntory Sunbirdsiga.

Ülemineku teeb eriliseks tõsiasi, et kogu oma senise profikarjääri ehk 13 aastat oli Ukrainast pärit imemees mänginud kodumaal Belgorodi Belogorje ridades.

“Musserski lahkus klubist osapoolte kokkuleppel. Midagi ei juhtunud, kõik oli korras,” sõnas klubi president Gennadi Šipulin RIA Novosti vahendusel.

Eesti koondise statistiku Alar Rikbergi sõnul päris nii lood siiski polnud.

“Tal oli soov Belgorodist lahkuda juba varem,” teab Rikberg, kel avanes eelmisel aastal võimalus koos Gheorghe Cretuga Musserskit Belgorodis juhendada. “Küsimus oli selles, et tal oli kolmeaastane leping ja teda ei lastud minema. Läbisaamine klubi juhtkonnaga polnud seega parim. Nüüd olid jaapanlased lõpuks nõus lepingu üle ostma.”

Väidetavalt oli Musserski väljaostusumma umbes pool miljonit eurot, mis on võrkpalli mõistes kolossaalne summa. Osa sellest, kui mitte kõik, olevat ta seejuures maksnud ise.

“Kaheksa kuu pikkused läbirääkimised on lõppenud ja minu unistus mängida Jaapani kõrgliigas saab teoks! Leping on sõlmitud. Järgnevad kaks aastat olen ma Suntory Sunbirdsi mees,” kirjutas Musserski Twitteris.

29-aastast Musserskit peetakse üheks 21. sajandi paremaks võrkpalluriks. Tema karjääri erilisemaks momendiks jääb ilmselt igaveseks 2012. aasta Londoni olümpiafinaal Brasiilia vastu, kui Venemaa koondise peatreener Vladimir Alekno 0:2 kaotusseisus ta temporündaja kohalt diagonaali nihutas. Musserski kogus viiegeimilises maratonmatšis lõpuks suisa 31 punkti ja tüüris Venemaa võidule. Võrkpall24 andmetel hakkab Musserski ka Jaapanis mängima just diagonaalründaja positsioonil.

“Ta on ääretult tore inimene,” iseloomustab Rikberg. “Dima on väga hea lugemusega haritud inimene. Tal pole (Vladimir) Putini silmaklapid ees ning ta saab aru, mis Venemaal ja maailmas toimub. Kuna Venemaal oldud aja jooksul joonistasin ma mitmel korral koos Dima poja Romaga rongi, siis on onu Alar ka hilisemates joonistustes rongis sees olnud (muigab.). Dima teeb korralikult trenni ja mängib suurepäraselt võrkpalli. Ütleksin, et maailma parima temporündaja tiitlile pretendeerivad täna kaks mängijat – tema ja kuubakas Robertlandy Simón.”


scroll to top