Maailmameistrite hoog rauges pärast Lõhmuse ja Tammearu alistamist ootamatult

Värksed Euroopa meistrid Yorick de Groot – Matthew Immers. | Foto: CEV

Rootsis Göteborgis toimunud kuni 20-aastaste Euroopa meistrivõistlustel rannavõrkpallis võidutsesid meestest hollandlased Yorick de Groot ja Matthew Immers, kes alistasid finaalis Saksa duo Benedikt Sagstetter – Rudy Schneideri 2:0 (21:14, 21:9).

Otsustavates mängudes võtsid värsked Euroopa meistrid kadestusväärselt kindlad võidud. Poolfinaalis ja finaalis loovutati vastastele kokku vaid 49 punkti, ise teeniti 84 punkti.

16 parema seas maratonlahingus Eesti esipaari Timo Lõhmus – Märt Tammearu alistanud Venemaa duo Dmitri Veretiuk – Denis Šekunov medalimängu ei sekkunud, sest juba järgmises ringis kaotati üllatavalt kindlalt 0:2 (16:21, 9:21) hilisematele finalistidele Sagstetterile ja Schneiderile.

Läti paar Roberts Klavinš ja Patriks Pinka jäid EM-il jagama viiendat kuni kaheksandat kohta, sest veerandfinaalis kaotati hilisematele pronksimeestele, rootslastele Joel Anderssonile ja Alfred Brinkile 0:2 (12:21, 19:21).

Naistest krooniti Euroopa meistriks venelannad Maria Botšarova – Maria Voronina, kes alistasid finaalis 2:0 (21:19, 21:16) hollandlased Raisa Schooni ja Emi van Drieli. Venelannad ei loovutanud vastastele kogu turniiri vältel ainsatki geimi. Eestit esindanud Eva Liisa Kuivonen – Karolina Tšuhnenkova jäid jagama 17. kuni 24. kohta.