Maailmameistrite jaoks sai kodune EM enneaegse lõpu, lätlannad poolfinaalis!

Rivo Vesik Moskvas toimuval EM-il. | Foto: Jelena Maslova

Juulis Saksamaal maailmameistriteks kroonitud Rivo Vesiku hoolealused, rannavõrkpallurid Oleg Stojanovski ja Vjatšeslav Krasilnikov jäid Moskvas toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel pidama kaheksandikfinaali, kus kaotati vaid pool tundi kestnud mängus 0:2 (13:21, 19:21) austerlastele Martin Ermacorale ja Mortiz Pristauzile.

Ermacora ja Pristauz kuulusid EM-il samasse alagruppi Kusti Nõlvaku ja Mart Tiisaarega, keda võideti 2:0 (21:17, 21:18). Eestlased suutsid austerlastega mängida neli minutit kauem kui venelased.

Ermacora ja Pristauz on madalaima asetusega (23.) paar, kes EM-il veerandfinaali pääses. Ka teine ja kolmas Nõlvaku ning Tiisaarega samasse alagruppi kuulunud duo, poolakad Piotr Kantor ja Bartosz Losiak (7.) ning tšehhid Ondrej Perusic ja David Schweiner (18.) jõudsid kaheksa parema sekka.

Venemaa au on jäänud päästma Kontantin Semjonov ja Ilja Lešukov (3.), kes on seni turniiril tunnistanud vaid võite.  Konkurentsis on veel ka maailma esipaar, norralased Anders Berntsen Mol ja Christian Sandlie Sorum ning üks Tšehhi, Hollandi, Poola, Itaalia ja Saksamaa duo. Mõlemad Läti paarid langesid konkurentsist play-off’i esimeses ringis.

Naiste turniiril jäid kolm kõrgema asetusega duot sootuks alagrupiturniirile pidama. Neljast veerandfinaalist, mis läksid kõik kolmandasse geimi, jõudsid edasi teiste hulgas lätlannad Tina Graudina ja Anastassia Kravcenoka. Soome legend Riikka Lehtonen langes koos Niina Ahtiaineniga konkurentsist 24 parema seas.

Naiste Euroopa meistrid selguvad täna, meeste medalimängud peetakse homme. EM-i tulemused leiab siit.