Maailmatasemel vollekompvek Saku Suurhallis lõppes prantslaste võiduga

Sakslaste mängu parim Linus Weber rünnakul. | Foto: CEV

Esmaspäeva õhtul võisid vollefännid mõnust mõmiseda, sest Saku Suurhallis läksid vastamisi D-alagrupi suursoosikud Saksamaa ja Prantsusmaa. 825-pealise publiku ees võtsid tasavägise lahingu järel 3:1 (31:29, 15:25, 25:22, 25:22) võidu olümpiavõitjad.

Sakslaste loots Andrea Giani üllatas ka kogenuid vollesõpru, kui tuli olümpiavõitjatele vastu eelnevates mängudes peamiselt pingil istunud koondislastega. Pikal turniiril vajamineva lisapuhkepäeva said nii Denis Kaliberda kui ka György Grozer. Seejuures oli viimane mänguks üles antud liberona.

Olümpiavõitjad prantslased ei alustanud kohtumist sedavõrd enesekindlalt nagu kahes eelmises mängus. Tuli ka neile üllatusena, et teise koosseisuga platsile tulnud Saksamaa tigedalt vastastest kinni hoiab. Esimeses geimis lahutas kaht tippvõistkonda vaid vahetusest sekkunud Theo Faure kaks serviässa, mis tõid Gallia kukkedele geimivõidu seisuga 31:29.

Teises geimis oli pidu sakslaste õuel. Vahe käristati peamiselt nurgaründaja Moritz Karlitzeki eduka serviseeria abil suureks – prantslased leidsid end ühtäkki 3:13 kaotusseisust. Olümpiavõitjate käitumine väljakul läks kaotusseisus küllaltki närviliseks ja mitmel korral protesteeriti valjuhäälselt kohtuniku otsuste peale, näha võis ka punast kaarti.

Mängu jooksul käisid prantslased pidevalt kohtuniku juures aru pärimas. Esiplaanil Trevor Clevenot. | Foto: CEV

Kolmandas ja neljandas geimis suutis Prantsusmaa end koguda ning enamjaolt punkt punktis kulgenud matši paari õnnestunud rünnakuga enda kasuks pöörata. Neljanda geimi lõpus säras nende superstaar Earvin N’Gapeth, kelle edukas tegutsemine nii rünnakul kui ka servijoone taga tõi prantslased 15:17 kaotusseisust 19:17 eduni. Mängu lõpus enam 2015. aasta Euroopa meistrid sakslasi lähedale ei lasknud, jätkates turniiril kindlalt punktigi loovutamata.

Võitjate parimana tõi Earvin N’Gapeth 21 punkti (efektiivsusnäitaja +11, rünnakute realiseerimine 55%), diagonaalründaja Jean Patry panustas 15 silmaga (+8, 54%). Möödunud klubihooajal Friedrichschafenis pallinud 21-aastane Linus Weber kasutas Grozerist tühjaks jäänud kohta edukalt ära, tuues mängu parimana 27 punkti (+21, 48%), sealhulgas 4 pallinguässa. Nurgaründaja Moritz Karlitzek, kes samuti neli ässa lõi, kogus lõpuks 20 punkti (+15, 52%).

Suurim vahe kahe maailma absoluutsesse tippu kuuluva võistkonna vahel tuli esile sulustamises. Prantslased temporündajate Barthelemy Chinenyeze ja Nicolas Le Goffiga eesotsas kogusid 11 blokisilma, sakslastel oli vastav näitaja 6. Kahes viimases geimis suutsid prantslased otsustavatel hetkedel efektiivsemalt rünnata – nende rünnakuprotsendid olid 39% ja 55% (3. ja 4. geim), sakslaste numbrid 27% ja 50%.

Prantsusmaa jätkab D-alagrupis ainsana täiseduga. Saksamaa asub nende järel teisel kohal. Ülejäänud meeskondadel on kirjas üks võit. Parem võidetud ja kaotatud geimide suhe annab praegu kaks järele jäänud edasipääsukohta Lätile (7:7) ja Slovakkiale (5:8), kuid Eesti (4:8) ja Horvaatia (3:8) on samuti kuklasse hingamas.