Maaseik kaotas Belgias ülitähtsa mängu, ka teistel eestlastel must nädalavahetus

Timo Tammemaa (vasakul) ja Maaseiki Greenyard said karikasarjas valusa kaotuse. | Foto: klubi koduleht

Belgia esiklubi Maaseiki Greenyard piirdus tänavu karikavõistlustel poolfinaaliga, sest jäi kahe mängu kokkuvõttes alla oma suurimale rivaalile Roeselarele.

Olles kaotanud avamängu võõrsil 1:3, alustas Timo Tammemaa ja Keith Puparti koduklubi kahvatult ka laupäeval peetud korduskohtumist. Pärast avageimi 22:25 kaotamist oli meeskonna selg vastu seina. Kodupubliku ees suudeti raskest seisust kolme järjestikuse geimivõiduga (31:29, 25:21, 25:20) siiski välja tulla ning ees ootas kuldne geim. Otsustavatel hetkedel oli kindlam aga taas Roeselare, kes võitis kuldse geimi 15:8 ja edenes finaali, kus ootab ees Aalsti Lindemans. Mängu statistika internetis saadaval pole.

Prantsusmaa kõrgliigas kaotas Martti Juhkami koduklubi Tourcoing võõrsil Chaumont’ile 0:3 (-22, -21, 19, 23). Lääne-Virumaalt pärit nurgaründaja realiseeris 11 tõstest 7, lõi 3 ässa ja oli üks Tourcoing resultatiivsemaid 10 punktiga (+6).

Liigatabelis on 3 võitu ja 8 kaotust kogunud Tourcoing langenud kümnendale kohale. Juhib Rennes napi eduga Toursi ja Saaremaa eurosarjavastase Poitiers’ ees. Chaumont on neljas.

Prantsusmaa naiste kõrgliigas pidas enne tähtsaid koondisemänge viimase kohtumise Vandouvre-les-Nancy, kes kaotas kodus 0:3 (-15, -20, -17) ülitugevale Cannes’ile. Must päev oli kogu Nancy naiskonnal. Anu Ennok ja Liis Kullerkann realiseerisid kahe peale 9 tõstest 2 ning kogusid vastavalt 1 (-4) ja 2 (-1) punkti.

Nancy paikneb 5 võidu ja 5 kaotusega kaheksandal kohal, Cannes jätkab kaotuseta.

Kevin Saar ja Luzern võõrustasid Šveitsi liigas liider Amriswili ja noppisid geimivõidu, kuid kaotasid mängu 1:3 (-19, 21, -17, 22). Saar realiseeris 27 tõstest suisa 15 (56%), lisaks lõi ta ühe ässa (viie vea juures) ja teenis ühe blokipunkti. Kokku seega 17 punkti (+9).

Amriswil pole tänavu veel vääratanud ja jätkab täisedu ehk 11 võiduga, Luzern paikneb 4 võidu ja 7 kaotusega viiendal kohal.