fbpx
Close

Maaseik rikkus Vankeri mängitamisega reegleid ja sai karistada

Renet Vanker Maaseiki Greenyardi võistlussärgis. | Foto: CEV

Renet Vanker ja Henri Treiali tööandja Maaseiki Greenyard andis sotsiaalmeedia vahendusel teada, et Belgia liiga on klubi karistanud reeglite rikkumises.

Märt Tammearu leivaisa Roeselare Knack esitas liigale kaebuse, milles väideti, et Vanker jooksis 6. jaanuaril Leuveni vastu platsile, mida ta aga teha poleks tohtinud. Nimelt pidi algselt kohtumine toimuma 2021. aasta detsembris, kuid lükati edasi, sest Leuveni meeskonnas oli sees koroona. Olgu mainitud, et poole hooaja pealt klubiga liitunud Vanker mängis neljandas geimis kõigest mõned punktid ja Maaseik kaotas kohtumise 2:3, millega teeniti tabelisse üks punkt.

Roeselare selgitus, miks eestlane poleks tohtinud mängida oli see, et detsembris polnud 23-aastane sidemängija Maaseikiga veel liitunud. Liiga juhtkond vaatas kaebuse üle ja otsustas anda Maaseikile tehnilise 0:3 kaotuse, mis tähendab, et turniiritabelis langes klubi esikohalt teiseks. Liiga liidriks tõusis nüüd Roeselare ise. Jääb selgusetuks, miks Tammearu koduklubi esitas kaebuse alles kaks kuud hiljem.

scroll to top