fbpx
Close

Maaseik tegi hooaja otsustava faasi eel julge sammu

Joel Banks ja Fulvio Bertini. | Fotod: Maaseiki Greenyard, Philippe Jeuland Full/Nantes Reze Metropole Volley

Renet Vankeri ja Henri Treiali tööandja Maaseiki Greenyard teatas, et vahetab välja inglasest peatreeneri Joel Banksi. Soome rahvuskoondise peatreener Banksi tööd Belgia suurklubis jätkab itaallane Fulvio Bertini.

Klubi kodulehel avaldatud pressiteates kirjutatakse, et võistkonna noorest koosseisust ja kogemuste puudumisest sõltumata ei täitnud Banks sel hooajal klubi ootusi. “Oli ilmselge, et nendes oludes, samal ajal suurenenud konkurentsi arvesse võttes, asjad kohe libedalt ei suju. Sellest hoolimata ootasime kiiremat edasiminekut,” seisab klubi sõnavõtus.

Uus peatreener Fulvio Bertini oli viimati ametis Kreeka kõrgliigameeskonna Syrose Foinikas OneX peatreenerina. Eelnevalt on 42-aastane itaallane juhendanud Santa Croce (Itaalia), Beauvais’ ja Nantes’i (Prantsusmaa) meeskondi. Bertini on ka Tšehhi rahvuskoondise abitreener.

Joel Banks oli Maaseiki klubi eesotsas väga pikalt. 2016. aastal värvati ta Daniel Castellani assistendiks. Aasta hiljem siirdus ta peatreeneri kohale ja saavutas kohe järjest kaks Belgia meistritiitlit. Käimasolev hooaeg oli pisut raskem: Maaseik langes kohalikel karikavõistlustel konkurentsist veerandfinaalis, keeruliselt edenes ka eurohooaeg ja Belgia meistrivõistlustel ollakse hetkel kolmandal positsioonil.

scroll to top