fbpx
Close

Maaseik üllatas ajaloolises eestlaste koduklubide mängus Belchatowit, Tammemaalt võimas partii

Maaseiki Greenyardi trio Keith Pupart (kikivarvukil), Andri Aganits (vigastatud) ja Timo Tammemaa pärast eilset mängu ühispildil Belchatowi Renee Teppaniga. | Foto: erakogu

Võrkpalli Meistrite liigas käisid eile väljakul koguni neli eestlast, kui Maaseiki Greenyard alistas teises voorus koduväljakul Belchatowi Skra ja Izmiri Arkas pidi tunnistama võõrsil Moskva Dünamo paremust.

Eesti võrkpalliajalugu tehti eile 25 tuhande elanikuga Belgia linnas Maaseikis, sest D-alagrupi kohtumises kohaliku meeskonna ja Poola meistri Belchatowi vahel käisid väljakul suisa kolm eestlast: Keith Pupart, Timo Tammemaa (Maaseik) ja Renee Teppan (Belchatow).

Mängu võitis üllatuslikult Belgia tšempion Maaseik, kes alistas kuulsa Poola klubi suisa 3:0 (21, 22, 27). Võitjate parimaks kerkis Nolan Cox 21 punktiga, Tammemaa lisas 9 (+8) ja Pupart 5 punkti (+2). Eestlaste esitusega võib vägagi rahule jääda. Temporündaja Tammemaa realiseeris 5 tõstest 3, lisaks tõi ta 3 punkti bloki ja serviga (vaid üks viga seejuures!). Nurgaründaja Pupart sai Maaseiki mängijatest enim tööd vastuvõtul (25 korda) ja hoidis asjad joones (40%).

Belchatowi tulemuslikem oli diagonaalründaja ja kapten Mariusz Wlazly 15 punktiga (+8). Tema asendaja Renee Teppan pääses taas igas geimis väljakule üksikuteks hetkedeks ja realiseeris kolmest tõstest ühe. Statistika.

D-alagrupp on juba praegu kujunenud üle ootuste põnevaks. Liigatabelis jagavad 3 punktiga esikohta Berliin, Belchatow ja Maaseik, ainsana on punktita Gdansk. Täna võivad ainuliidriks kerkida aga sakslased, kes kohtuvad teises voorus just Gdanskiga.

Robert Täht ja Izmiri Arkas pakkusid võõrsil Venemaa tippklubile Moskva Dünamole küll esimeses geimis kõvasti konkurentsi, ent said tabelisse siiski teise järjestikuse 0:3 (23, 20, 15) kaotuse. Romanas Šuljavitšus 16 punkti (+11), türklastele tõi Adis Lagumdzija 13 punkti (+6).

Eesti koondise nurgaründaja Tähe kontole kanti sedapuhku 7 punkti (+3). Võrulane realiseeris 16 tõstest 6 (38%), lisaks lõi ta ühe ässa. Venelased pommitasid servidega enamjaolt just Tähte, kes sai tööd 26 korral (33%, 3 viga). Statistika.

E-alagrupis jagavad 3 punktiga esikohta Tours, Dünamo ja Perugia, Arkas on ainsana nulli peal. Täna on omavahel vastamisi Tours ja Perugia.

Robert Täht. | Foto: CEV
scroll to top