fbpx
Close

Maaseikile tänulik olev Teppan võtab ette pikema mängupausi

Renee Teppan (paremal) Eesti koondisega mullusel EM-il. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna diagonaalründaja Renee Teppan on jõudnud Belgia meisterklubist Maaseiki Greenyardist õnnelikult koju Pärnumaale ja jälgib huviga võrkpalliturul toimuma hakkavat.

“Ostsin lennupiletid juba enne klubi ametlikku luba lahkuda, sest sain Markkuselt (Markkus Keel, Aalsti Lindemansi mängija – toim.) laupäeva hommikul info, et Belgiast tuleb kiiresti minema saada,” ütles Teppan. “Saingi pileti Markkusega sama lennu peale pühapäeva hommikuks. Seejärel räägiti laupäeval ka meeskonna miitingul, et selleks korraks ongi kõik. Maaseikis on väga korrektne, professionaalne ja inimlik kogu see värk. Mingeid muresid üles ei kerkinud, ka rahadega mitte. Seal on ju isegi riiklik see toetus neil. Saame oma palgast kätte 70 protsenti, mis on väga mõistlik, arvestades, et lepingud olid sõlmitud maikuu lõpuni. Mitmel pool minnakse selle lõpetamisega rõvedaks. Vaadatakse, kuidas mängija omal initsiatiivil lõpuks koju läheb, ja siis ei pea ühtegi senti enam maksma. Prantsusmaal oleksin praeguseni oodanud.”

Millised olid taolisel hetkel, mil mängijatele teatatakse hooaja enneaegsest lõpust, mängijate emotsioonid? “Istusime videokoosoleku ruumis maha. Meil oli ka kast õlut seal juhuslikult. Tegime nalja ja meenutasime hooaega. Pidime ka omajagu paberimajandust läbi käima. Saime mängijatega korra veel ka laupäeva õhtul kokku. Tulevikust polnud aga midagi eriti rääkida, kuna kõik on veel ebaselge.”

Teppan lõpetas hooaja rõõmsal noodil, olgugi et hooaeg jäi Prantsusmaal Poitiers’s õlavigastuse ja vähese mänguaja tõttu poolikuks. Esimesed tõsised täismängud sai eestlane kirja alles uuel kalendriaastal Maaseikiga liitudes.

“Sattusin õigel hetkel Maaseiki. Kogemus osutus väga posiitvseks. Eks ma teadsin ka, kuhu lähen. Saime mängudeks oma asjad paika ja treenerile (Joel Banks) ka etteheiteid pole. Banks on teinud klubiga head tööd, viinud nad rahakama Roeselare ees Belgia meistriks ja esinenud hästi Meistrite liigas. Klubil on huvi Banksiga jätkata, kuigi tema leping sai selle hooajaga läbi,” sõnas Teppan.

“Sel suvel tuleb võrkpalliturg ilmselt teistsugune kui varem. Mulle isiklikult pole see hea, kuna hooaeg jäi väga poolikuks. Ma usun, et ma oleksin iseenesest Maaseiki tagasi oodatud. Selline mulje nagu jäi. Kindlasti oleks see variant, mida tasuks kaaluda. Kuna praeguste sõnumite põhjal on Aalst Meistrite liigast loobumas (põhiturniiri põhjal pääseksid tugevaimasse eurosarja just Aalst ja Roeselare – toim.), siis tähendaks see, et Maaseik pääseks jälle peale. Me ei tea ju seda, mis majandusega juhtuma hakkab. Sellisel hetkel peab mõtlema ka, kui suure põntsu saab klubi. Maaseik tundub selles osas turvaline variant. Raha on ikkagi oluline asi, kuigi, jah, Belgias tuleb ka neid mänge ette, kus on raske motivatsiooni leida.”

Lõpetuseks, milline on Teppani löögiõla olukord? “Tegime Maaseikis palju trenni. Võimatu olnuks õlga seal remontida, kuigi neil on iseenesest väga tugev meditsiiniline pool. Selleks tuleb löömist oluliselt vähendada või üldse ära jätta. Teen nüüd ka sellise avalduse, et oma järgmise mängu pean poole aasta pärast, mitte varem,” vastas Teppan, kes jätab seega koondisesuve vahele.

 

 

scroll to top