Maila ja uue näoga TalTech/Tradehouse said debüüdil Eesti esiklubilt kaotuse

Markus Maila pärast debüütmängu naiskonnaga vestlemas. | Foto: Karl Rinaldo/Võrkpall24

Eesti naiste karikavõistluste veerandfinaali avamängus sai Markus Maila juhendatav TalTech/Tradehouse kodus 0:3 (-11, -14, -15) kaotuse meie hetke parimalt klubilt Tartu Ülikool/Bigbankilt.

Tartlannade ridades säras kogenud temporündaja Mari Arak, kes realiseeris 6 rünnakut (75%), lõi 4 ässa, pani 2 blokki ja kogus seega üleplatsimängijana 12 punkti (+9). Eliise Hollas lisas 12 (+11), Kerttu Lääne 9 (+5) ning Annabel Huik ja Renate Pikk 8 punkti (+3 ja +1).

Seitsme mängijaga ehk ilma liberota mängule tulnud kodunaiskonna resultatiivseim oli hooaja avamängus Dzintra Lember 9 punktiga (-1), Ethel Uibo lisas 5 punkti (-6). Naiskonna eelmise hooaja põhitegijatest on võistkonda alles jäänud vaid temporündaja Eliisa Peit, kes tõi täna 4 punkti (-1).

Tänases mängus tegi treeneridebüüdi 20-aastane Markus Maila, kes oli enne kohtumisele minemist juhendanud naiskonda kahel treeningul. Homme hommikul ilmub Võrkpall24’s ka intervjuu, kus värske peatreener räägib TalTechi hetkeseisust veidi pikemalt.

TalTech ja Tartu peavad teise ning ühtlasi otsustava mängu juba homme kell 13 Tartus. Tartlannadele piisab edasipääsuks kahest geimivõidust. Paari võitja kohtub poolfinaalis Võru VK/Barrusega.