fbpx
Close

Mängijakarjääri lõpetanud Andres Toobalist saab Balti meisterklubi peatreener

Andres Toobal koos Denis Losnikoviga Selveri pingil. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna pikaaegne sidemängija Andres Toobal keskendub edaspidi treeneritööle, sest temast sai sel suvel valitseva Credit24 Balti liiga meistri ja Eesti karikavõitja Tallinna Selveri peatreener.

Toobali mängijakarjääri tipphetk ja ühtlasi ka sügavaim langus jäi 2018. aasta kevadesse, mil ta Prievidza põhimehena Slovakkia meistriks krooniti, ent tekkinud põlvevigastuse tõttu enam sportlasena tööd jätkata saanud. Järgneval kolmel aastal püüdis 32-aastane võrkpallur Tallinna Selveri abitreeneri ameti kõrval vigastusest lahti saada, kuid mure pole tänaseni lõplikult taandunud ja nii sündis ka lõplik otsus.

“Ma võin ju öelda, et mine tea, sest trenni teen edasi, vähemalt jõusaalis, ja sportlikul vormil ei lase kuhugi kaduda. Samas ma ei näe küll enam, et võiksin kunagi uuesti tõsiselt võrkpalli mängida. Tahtmist oleks küll, aga asju tuleb realistlikult võtta. Ma näen, et põlv ei lase mul enam läbi pika hooaja hüpata. Ja ma ei taha mängida sellisel sportlikul tasemel, mis ei vasta mu võimetele. Nii et esiliigas mind ei näe,” ütles Toobal neljapäeval Võrkpall24’le. “Võib-olla rannas võiksin veel mängida, aga seda vaid siis, kui Kaspar Pomerantsil peaks mingi viga olema ja Rauno Tamme otsiks paarilist,” lisas ta lõbusal toonil.

Eesti koondise ridades 112 mängu pidanud Toobal ootab uut väljakutset huviga. Kolm abitreeneri aastat Aapo Rantaneni, Alessandro Piroli ja Rainer Vassiljevi kõrval olid tema sõnul väga erinevad ja õpetlikud, luues hea põhja nüüd saabunud peatreeneri-ajaks.

“See on nüüd see otsus, mis kriibib veel natuke hinges – kas ma enam ei mängigi? Aga need kolm abitreeneri-aastat Selveris on viinud sellise seisuni, kus maandumine on kergem. Olen Selveris töötanud väga erinevate treenerite käe all, samuti liitusin Eesti naiste koondisega, kus kohtusin uute ja ägedate inimestega. Usun, et praegu on hea aeg nii minu kui ka klubi jaoks taolises rollis end proovile panna,” arvas Toobal.

“Viimane hooaeg Rainer Vassiljevi kõrval oli eriline, sest olen temaga oma võrkpallurikarjääri jooksul palju kokku puutunud. Meil jäi Selveris seljataha võimas aasta, kus juurde toodud tippmängijate (Renee Teppan, Andrus Raadik ja Kristo Kollo) kõrval tegid väga hea hooaja ka juba pikemalt Selveris mänginud Renet Vanker, Oliver Orav ja Denis Losnikov. Selge on see, et tänavu enam nii professionaalne võistkond meil pole. Tänavu on Eesti klubidest vaid Tartu Bigbank väga professionaalne. Nüüd katsume teha sellise võistkonna, kus Vanker, Orav ja Losnikov oleksid ise noorte jaoks eeskujud. Äge on just sellise pundiga alustada. Saan enda käekirja ilmselt taolises võistkonnas veidi rohkem sättida kui oleks saanud mullu, mil oli rohkem tulemuspõhine lähenemine. Hetkel vaatame klubis asju 2-3 aasta perspektiivis,” selgitas Toobal.

Selveri möödunud hooaja juhendaja Rainer Vassiljev siirdus uueks hooajaks suurte ambitsioonidega Poola esiliigaklubi Wroclawi Gwardia peatreeneriks.

Andres Toobali tõsted meistriliiga tasemel on nüüdseks tehtud. | Foto: volley.ee

 

scroll to top