fbpx
Close

Mänguplaan, mis aitab Eesti koondise rünnakutesse ettearvamatust lisada

Martti Juhkami pärast eilset mängu ajakirjanike küsimustele vastamas. | Foto: Karl Rinaldo

Eesti rahvusmeeskond alistas eile Saku suurhallis toimuva kontrollturniiri avapäeval Valgevene tulemusega 3:1 (25:17, 29:31, 25:19, 32:30). Lisageimi võitsid samuti meie mehed seisuga 25:22.

Algkoosseisu kuulunud ja kogu ametliku osa väljakul viibinud Martti Juhkami tõi sarnaselt meie teisele nurgaründajale Robert Tähele valgevenelaste vastu 20 punkti – efektiivsus oli meestel vastavalt +11 ja +12. Juhkami sai rohkem tõsteid kui keegi teine – 35 – ja realiseeris neist 18 (51%), Täht lõi 32 tõstest maha 18 (56%). Vastuvõtul sai Juhkami tööd 38 (47%; 3 viga) ja Täht 26 korral (54%, 0 viga).

“Ega ma pole väga palju kordi põhikoosseisukohta välja teeninud veel. Seekord usaldati ja kuna võitsime, siis arvan, et läks suhteliselt hästi,” ütles Juhkami pärast mängu Eesti ajakirjanikele.

“Mängijatevaheline suhtlus ja olemine on väga hea. Iga mänguga on ka üksteisemõistmine väljakul paremaks muutunud. Võib-olla esimestes kontrollmängudes olid mingid nüansid paigast ära – ma kas liikusin valesti või olin vale koha peal,” sõnas pika pausi järel koondisse naasnud lääne-virumaalane.

Juhkami selgitas huvitavalt, kuidas nurgamehed omavahel sõltuvalt paarilisest tegutsevad.

“Mu vastuvõtt võinuks natuke stabiilsem olla. Ka teatud vastuvõtukombinatsioonid vajavad harjumist, kuna ma pole näiteks Robiga sisuliselt kunagi koos mänginud. Täna (eile – toim.) oli nii, et tema kattis vastuvõtul suurema ala kui mina. Seetõttu oli rünnakul tema roll natuke väiksem. Samas avanes mul tänu sellele võimalus tagaliinist “kuue” pealt rohkem rünnata. Ma arvan, et kui me mängime sedasi, on vastastel raskem Kerdi (Toobal) tõsteid lugeda. Rünnak jooksis suhteliselt hästi.”

Mehed tundsid end eile väljakul juba märksa kindlamalt kui eelmise nädala Soome-mängus. “Ma arvan, et olukord oli parem, kuna nägime füüsiliselt paremad välja. Jõusaalis on koormuseid natuke all laskma hakatud.”

Ent mille kallal tuleb veel enim vaeva näha? “100-protsendilise kontsentreerituse kallal. Nii teises kui neljandas geimis lasime korra end lõdvaks ja kohe karistati ära. Peame olema EM-il kogu aeg 100 protsenti asja kallal,” teab Juhkami.

Homme kell 18.00 kohtub Eesti sõprusturniiri viimases mängus Bulgaariaga, otseülekannet näeb nii Võrkpall24 kui volley.ee vahendusel.

“Bulgaaria näol on tegu maailma tipuga, ent usun, et oleme võimelised neid võitma,” ütles Juhkami.

Millised võiksid olla aga inimeste ootused Eesti koondise suhtes EM-finaalturniiril? “Tuleb olla realistlik. Alagrupist tahame edasi pääseda igal juhul, kuigi eesmärgid on kõrgemadki. Aga ega see alagrupiturniir lihtne saa olema,” rääkis nurgaründaja.

scroll to top