fbpx
Close

Mängus õnnetult kukkunud Aganitsa ohustab pikk mängupaus, kuid viimased päevad andsid põhjust optimismiks

Andri Aganits. | Foto: Siim Semiskar

Eesti võrkpallikoondise temporündaja Andri Aganits vigastas kuu aega tagasi ühes Maaseiki Greenyardi hooajaeelses kontrollmängus õlga ja oli kuni selle nädalani teadmatuses – kas minna operatsioonile või mitte. Tänaseks on otsus langetatud.

“Läksin kaitses pallile järele. Pärast hüpet maandudes käis õlg liigesest väljas ja lõhkus ühe luutüki ära,” meenutab Aganits juhtunut. Oravalt pärit mängumees viidi Maaseiki kodusaalist otse haiglasse, kus talle tehti esimesed uuringud. Vigastusest hoolimata osales Aganits veel viimasel hooajaeelsel turniiril Itaalias, kus ta tõi kahes mängus blokis ja hanitades (korralikku ründelööki vigastatud käsi teha ei lasknud) kokku 10 punkti.

Kui esialgu näis operatsioonile minek ja pooleaastase mängupausi pidamine vältimatu, siis sel nädalal tehtud uuringud näitasid, et luutükk on kenasti õigesse kohta tagasi kasvamas. See andis ka lootust, et olukord võib laheneda kirurgi sekkumiseta.

“Viimased kuu aega on olnud väga intensiivsed – palju erinevaid arste ja arvamusi. Lõpuks otsustasime minna n-ö konservatiivset rada pidi. Ees ootab kuuenädalane tsükkel, mille jooksul selgub, kas õlg paraneb täielikult ära või pean midagi ikkagi ette võtma. Teen õlale kogu selle aja jooksul tugevdavaid ja stabiliseerivaid harjutusi, lisaks hakkab arst igal nädalal õla seisundit kontrollima,” selgitab Aganits.

Olgugi et 25-aastane keskblokeerija on Maaseiki-karjääriga väga rahul ja ootas uue hooaja algust õhinal (loe siit), ei taha ta väljakule naasmisega kiirustada.

“Olen veel noor mees ja tean, et mul pikk karjäär ees. Kui vaja, pean olema valmis tuleviku nimel ühe hooaja ohverdama,” sõnab ta.

Pallitrennidega taasliitub Aganits ilmselt novembri alguses, kuid seda, millal teda uuesti väljakul võiks näha, on täna võimatu ennustada. Kui kõik laabub, võib see juhtuda veel selle aastanumbri sees. Seni hoiavad Belgia parimas klubis Eesti lippu kõrgel Keith Pupart ja Timo Tammemaa.

 

scroll to top