fbpx
Close

Markkus Keel sõlmis lepingu Iraani meisterklubiga

Markkus Keel. | Foto: CEV

Eesti rahvusmeeskonna tänavusest kandidaadist, 26-aastasest ja 193-sentimeetrisest sidemängijast Markkus Keelest saab Iraani meisterklubi Sirjani Fooladi liige.

Iraan on teada-tuntud tugev võrkpalliriik, mille liigat peetakse Lähis-Ida tugevaimaks. Möödunud hooajal oli Iraani meistrisarja registreeritud 15 võistkonda, ent Argo Araku nimekaimu Shahrvand Araku klubi loobus mängimisest.

Üldjoontes väga asjalik ja operatiivne Volleyboxi portaali esialgu väga palju infot Sirjani klubi kohta ei avalda. Lisaks Keelele on uueks hooajaks märgitud võistkonna nimekirja kohalik mees Aliasghar Mojarad, ent sellega asi ka piirdub. Võrkpall24 loodab lähiajal Keele abiga rohkem Iraani klubiga tutvust teha ja seda ka lugejatega jagada. Keele senise karjääri edukaim hooaeg jääb pooleteise aasta taha, kui ta kerkis Belgias Aalsti Lindemansi klubis kohati põhimeheks ja aitas meeskonnal võita kohalikus liigas üllatuslikult põhiturniiri. Playoff jäeti aga Belgias toona koroonapandeemia tõttu pooleli.

Sirjani linn asub Iraani lõunaosas ja seal elab 300 000 inimest. Võrkpall24 väliseksperdi Vikipeedia andmetel on linn tuntud pistaatsiapähklite, Kilimi-nimeliste vaipade ja tuuletornide poolest.

Iraani võrkpallikoondis osales Tokyo olümpiamängudel ja jäi venelasest olümpiavõitja Vladimir Alekno juhendamisel esimesena veerandfinaalist välja, lõpetades alagrupiturniiri kahe võidu ja kuue punktiga. Iraani võrkpalli järjelkasv paistab olevat tugev, sest kahe aasta eest võideti U21 vanuseklassis maailmameistritiitel.

Markkus Keele karjäär:

2015-18 Pärnu VK
2018-19 Bleiburg (Austria)
2019-20 Aalsti Lindemans (Belgia)
2020-21 Akaa Volley (Soome)
2021 Nice (Prantsusmaa)
2021-.. Sirjani Foolad (Iraan)

scroll to top