fbpx
Close

Mart Naaber teenis elu esimese välislepingu, treeneriks tuttav mees

Mart Naaber siirdub uueks hooajaks mängima teisele poole Soome lahte. | Foto: volley.ee

Soome kõrgliigaklubi Akaa Volley teatas täna sotsiaalmeedia vahendusel, et meeskonnaga liitub Eesti koondise temporündaja Mart Naaber (26).

Akaa Volley’t juhendab teatavasti Oliver Lüütsepp, kes tüüris meeskonna möödunud hooajal veerandfinaali, kus kaotati oodatult Andrus Raadiku koduklubile Savo Volley’le. Kui klubide tasemeid üks-ühele võrreldes jääb Akaa Tartule ilmselt veidi alla, siis liigana on Soome meistrisari Eesti omast tugevam.

212 sentimeetriga Eesti pikima võrkpalluri nimetust kandev Naaber on sisuliselt kogu senise karjääri kuulunud Tartu Bigbanki ridadesse. Emajõelinnas mängis alles täisikka jõudes võrkpalliga tutvust teinud Naaber paar hooaega ka Lüütsepa käe all. Kevadel Võrkpall24.ee’le antud intervjuus tunnistas 32-aastane Lüütsepp, et võimaluse korral tooks ta uueks hooajaks Akaasse ühe mängija Eestist. Nüüd sai see plaan siis tõeks.

Eelmisel suvel oli Naaberil teatavasti võimalus siirduda Prantsusmaa kõrgliigasse, ent toona jäi diil katki, sest Tartu ei jõudnud kosilasega kokkuleppele.

Lähimad kaks kuud keskendub Naaber täielikult Eesti koondisele, kus ta on meie supertrio ehk Ardo Kreegi, Timo Tammemaa ja Andri Aganitsa järel hetkel neljas tempomees.

scroll to top