fbpx
Close

Märt Tammearu: alati on võimalus igalt poolt juurde panna

Märt Tammearu. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Laupäeva õhtul pääses esimesena Credit24 Meistriliiga finaalturniirile Tartu Bigbank, kui kahe mängu kokkuvõttes oldi paremad TalTechi meeskonnast.

Tartlaste 3:0 võidumängus kerkis 12 punktiga üleplatsimeheks selle hooaja üks komeetidest Märt Tammearu, kes tegutses endale harjumatul positsioonil ehk digonaalründajana. Kuna Tartul puudub Hindrek Pulga kõrval teine diagonaalründaja, siis sai selles ametis kätt proovida just tema. Kohtumist alustas oodatult Pulk, kuid vahetati esimeses geimis Tammearu vastu välja Tartu suures eduseisus. Järgnevaid geime alustas juba noorem mängumees. Tavapäraselt nurgaründaja kohal tegutsev noormees sõnas, et mängib seal, kus parasjagu tarvidus tekib.

“Tegelikult oli see juba kolmas mäng, mil ma diagonaalründajana olen tegutsenud. Saab nii siin kui ka seal positsioonil tegutseda. Eks näha ole, millisel kohal tulevikus mängima hakkan, aga tahaks ikka nurgaründajana ka tegutseda, et vastuvõtt ära ei kaoks,” ütles kaks nädalat tagasi U-20 karikavõistlustel Pärnu Spordikooli võitjaks tüürinud Tammearu.

Pärnakas sõnas, et nii kindel ülekaal mõlemas kohtumises tuli nii temale kui ka meeskonnale üllatusena.

“Ausalt öeldes oli see tõesti väike üllatus, et nii kindlalt neist üle olime. Me ei arvanud, et need mängud sellise ülekaaluga meile tulevad. Tegelikult mängivad TalTechis head noored poisid, mida nad näitasid ka põhiturniiril, aga ju siis ei tulnud neil need kaks mängu välja,” rääkis 17-aastane mängumees.

Järgmisel nädalavahetusel Tartus peetaval finaalturniirist rääkides ütles ta, et õnnestumiseks on igas elemendis vaja juurde panna.

“Alati on võimalus igalt poolt juurde panna. Kõige tähtsam on see, et vastuvõtt oleks korras ja et suudaksime oma serviga vastaseid survestada ning kindlasti tuleb oma vead kontrolli all hoida,” lisas Tammearu lõpetuseks.

scroll to top