fbpx
Close

Mart Tiisaar: meid on palju aidanud Eestist kohale tulnud fännid

Mart Tiisaar. | Foto: Läti võrkpalliliit

Eesti parim rannavolleduo Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar on jõudnud Jurmalas peetaval kolme tärni turniiril poolfinaali.

Blokimeister Tiisaar sõnas Võrkpall24’le antud intervjuus, et on väga rahul poolfinaali jõudmisega, sest nii tugeval turniiril pole varem nii kaugele jõutud.

“Väga vinge! See on meie esimene poolfinaal kolme tärni turniiril. Kõige rohkem on hea meel selle üle, et oleme suutnud viimase kuu ajaga oma mängu kõvasti parandada. Mängurõõm ja agresiivsus on täitsa olemas. Oleme vastaseid hästi surve all suutnud hoida ja oma vigu oleme vähe teinud. Ilmselt selle pealt on need võidud tulnud.”

“Me tulime sellele turniirile nii, et meil suurt enesekindlust polnud. Viimased turniirid me pole suutnud näidata just väga head mängu. Saime alagrupikaaslasteks mitte just kõige nõrgemad vastased. Nad pole küll see aasta suuri tulemusi teinud, kuid neil pole ka vastastega vedanud kvalifikatsioonis. Endalegi üllatuseks hakkas alates esimesest geimist mäng jooksma ja palju on aidanud Eestist kohale tulnud fännid. Iga mänguga on asi paremaks läinud,” sõnas 27-aastane pallivõlur.

Eesti paari vastaseks tuleb Valgevene paar Aliaksandr Dziadkou – Pavel Piatrutška, kes alistasid ameeriklased Casey Pattersoni – Chase Budingeri tulemusega 2:1.

“Eks me oleme neid näinud mängimas päris palju. Oleme mänginud mõlema mehe vastu, aga mitte nii, et nad koos oleks mänginud. Nad mängivad see aasta esimest korda koos ja sellel turniiril on nad näidanud väga head mängu. Kõigil on olnud raskusi nende takistamisega,” seletas 205-sentimeetri pikkune mängija.

Kui suudetakse oma parimat mängu näidata, peab endine saalivõrkpallur finaali pääsemist täiesti reaalseks.

“Absoluutselt! Ütleme nii, et võimalused on täiesti 50-50. Meie poolfinaal on selline, mis võib ükskõik kummale poole kukkuda. Kumbki paar pole poolfinaali mänginud ja selline kogemus puudub.”

“Kus me veel ei ole pidanud täiskäiku panema, on serv. Blokk on toiminud praegu väga hästi kõikide vastaste vastu, kui see peaks üks hetk ära kaduma, siis tuleks võtta servil oluliselt rohkem riske,” analüüsis Tiisaar.

Tallinnast pärit mängumehe sõnul tehakse elu parimat turniiri nii tulemuse kui ka mängulise poole pealt.

“Igal juhul teeme väga head turniiri. MK-punktide mõttes oleme saanud juba nii palju punkte, kui me olime kogunud varem kõige paremal turniiril. Ja muidugi mängulises mõttes oleme tegemas samuti head võistlust. Oleme suutnud praegu näidata isegi paremat mängu kui hooaja alguses.”

“Enne turniiri meil tulemuse mõttes mingeid eesmärke polnud. Konkreetseks eesmärgiks oli oma mängu parandamine ja et leiaks oma mängutunde üles. Võib öelda, et oleme need kaks asja sellel turniiril saavutanud. Tulemus oli meie jaoks pigem teisejärguline,” lausus endine TTÜ (nüüd TalTech) diagonaalründaja lõpetuseks.

scroll to top