fbpx
Close

Martti Juhkami: esimestel nädalatel hoidis Cretu natuke eemale, aga nüüd tundub, et olen nagu oma

Martti Juhkami rünnakul. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Eesti rahvusmeeskonna ridades läheb nelja-aastase pausi järel EM-finaalturniirile vastu nurgaründaja Martti Juhkami, kes ootab võistluse algust suure huviga.

Võrkpalliteemalises taskuhäälingusaates “Kuldne geim” rääkis Juhkami, et seda, kes EM-il meie tugevatest nurgaründajatest Robert Tähe kõrval algkoosseisu pääseb – kas Juhkami, Kristo Kollo või Andrus Raadik -, ei oska ka mehed ise ennustada.

“Meil on trennis rotatsiooni päris palju. Pole nii, et põhikoosseis on ühel ja varumehed teisel pool võrku. Kõik mehed käivad igal pool. (Naljaga.) Pigem on suur segadus. Ma arvan, et ega keegi ei tea, mida treenerid täpselt (EM-iga seoses) mõtlevad,” ütles Juhkami.

Rakverelane usub, et vahetusi hakkavad treenerid tänavusel EM-il tegema varasemast rohkem, kuna juba mänge on enam ja graafik tihedam.

“Ma arvan, et sel korral minnakse natuke rohkem seda teed, et koosseis valitakse konkreetselt vastase järgi. Mingid mehed on kindlasti paigas, nagu näiteks Kert Toobal. Aga erinevalt eelmistest EM-idest, kus oligi alagrupis ainult kolm mängu ja sai mängida sama koosseisuga, tuleb nüüd hoida viie mängu ära mängimiseks värskust ja teha mingil määral vangerdusi.”

31-aastase Juhkami sõnul võttis veidi aega, enne kui ta koondises end taas mugavalt tundma hakkas.

“Eks algus oli ikka natuke ettevaatlik, kuna meeskond on suhteliselt kaua koos olnud ja mina olin pikalt eemal. Sinasõbraks saamine võttis seetõttu mõne mängijaga natuke aega,” rääkis ta ja jätkas muiates: “Kui ma aus olen, siis esimestel nädalatel hoidis Gianni (Gheorghe Cretu) natuke eemale, aga nüüd tundub, et olen nagu oma.”

Kui palju on peatreener Gheorghe Cretu muutunud selle ajaga, mil Juhkami viimati koondises oli? “Kui ta tuli, siis oli ta rohkem oma asjades kinni. Aga nüüd muudab ta treeninguid sõltuvalt sellest, mis parasjagu väljakul toimub. Eks ta usaldab mängijaid nüüd rohkem, kuna mehed on kogenumad ja ta tunneb neid paremini.”

Võrreldes oma eelmise hooaja koduklubi Tourcoing’ga on Eesti koondis Juhkami sõnul tugevam.

“Ma ütleksin, et koondis on seepärast tasemelt parem, kuna võrdsel tasemel mängijaid on rohkem. Klubitasandil on reeglina 7-8 põhiraskust kandvat meest, Eesti koondises aga 11-12,” ütles uuel hooajal Saksamaa tippklubis Friedrichshafenis mängima hakkav Juhkami lõpetuseks.

Eesti ja Poola avavooru mäng algab EM-il täna kell 18.00.

Kuula tervet selle nädala “Kuldse geimi” EM-i erisaadet siit:

scroll to top