fbpx
Close

Martti Juhkami koondisse naasmisest: poleks nagu ära olnudki

Martti Juhkami. | Foto: volley.ee

Eesti rahvuskoondis alustas Tartus augusti alguses valmistumist Euroopa suurimaks võrkpallipeoks ehk EM-finaalturniiriks.

Pärast nelja-aastast pausi on koondises tagasi Martti Juhkami, kes viimati esindas meie võrkpallikoondist 2015. aasta EM-il. Viimased kaks hooaega pallis Rakverest pärit mängumees Prantsusmaa kõrgliigas Tourcoing’ meeskonnas. Uueks hooajaks sõlmis ta lepingu Saksamaa hiiu ja Meistrite Liigas palliva VFB Friedrichshafeniga.

Võrkpall24’le antud usutluses sõnas 31-aastane nurgaründaja, et esimene treeningnädal on möödunud pigem rahulikus tempos, kuna suurvõistluseni on veel jäänud rohkem kui kuu.

“Esimesel nädalal oleme ladunud põhja. Hommikuti oleme Nõo Rannahallis teinud sprinte ja muid liikumisi. Õhtuti oleme tegelenud tehniliste nüanssidega. Reede õhtul tegime alles esimesed hüpped. Meeskond on jagatud kahte gruppi, eesmärgiga võimalikult palju pallipuuteid saada. Hetkel oleme läinud rahulikus tempos, kuid samas ei saa öelda, et trennid kerged oleks. Koormused on korralikud,” seletas 195-sentimeetrine pallur.

Meeste ja enda hetkevormi kohta ütles Juhkami järgnevat: “Ma arvan, et füüsiliselt on mängijad korralikus vormis. Pallitunnetus on veel nii ja naa, aga eks see võtabki omajagu aega. Seetõttu olemegi teinud palju tehnilisi harjutusi, et kontroll palli üle tuleks kiiremini. Enda vorm on teiste mängijatega sarnasel tasemel. Nagu ma ütlesin, siis hüppama me pole veel sisuliselt hakanud, kuid iga nädalaga peaks vorm ülespoole minema.”

Oliver Venno ja Henri Treiali koondisest eemalejätmist viimased 7 aastat välismaal mänginud Juhkami üllatuseks ei pea.

“Kõik mängijad teadsid, millisesse kaalu nad jõudma peavad. Oli teada, et kes neid normatiive täita ei suuda, jäävad eemale. Selles mõttes minu jaoks see üllatus polnud,” ütles ta.

Nurgaründaja sõnul on võrreldes nelja aasta taguse ajaga läinud töö koondises palju professionaalsemaks ja mängijate tase on tunduvalt tõusnud ning sissesulandumine on läinud valutult.

“Võib öelda, et kõik on muutunud professionaalsemaks. Võimalused on läinud paremaks, kasutatakse igasuguseid vidinaid. Nüüd mõõdetakse südametööd, kevadel võetakse kasutusele aparaat, millega hakatakse mõõtma hüppeid jne. Taastusvahendeid on rohkem ja üldse on igasuguseid asju tekkinud juurde, mis teevad meie elu lihtsamaks. Minu eelmisel koondiseperioodil selliseid asju ei olnud. Oli vaid massöör ja kogu lugu.”

“Väga mõnus on! Ei ole sellist tunnet küll tekkinud, et paus sees oleks olnud. Sisekliima on koondises väga hea ja kõik on hakkamist täis ning näevad palju vaeva. Kõigil on siht silme ees,” ütles positiivselt meelestatud mängumees lõpetuseks.

 

 

 

scroll to top