fbpx
Close

Martti Juhkami: kui suudame oma mängu peale suruda, võidame 3:0

Martti Juhkami. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Tänaõhtuse Aadu Luukase karika finaalmängu eel võttis Võrkpall24 enne kodumeeskonna hommikuse treeningu algust jutule Tartu Bigbanki nurgaründaja Martti Juhkami. 33-aastase Rakverest pärit mängumehe auhinnakapist Eesti karikavõit veel puudub, küll aga on Juhkamil ette näidata karikavõistluste teine koht nii Tartu Pere Leiva kui tänase teise finalisti Tallinna Selveri koosseisus.

Peamiselt perekondlikel põhjustel kodumaisesse võrkpalliliigasse naasnud Juhkami on otsusega niivõrd rahul, et hiljutised välispakkumised teda pikemalt mõtlema pannud ei olegi. Värske isaroll on vajanud küll pisut harjumist, kuid põnevad euroliigamängud ja hea sisekonkurents on olnud mehele meeltmööda. Hooaja esimese tiitlimängu eel hindab Juhkami vastast kõrgelt ja leiab, et Selveri noortel mängumeestel on ohtlik komme platsil lustima hakata. Ometi teeb ta intervjuu lõpus tänase mängu lõpptulemuse kohta väga kiire ja enesekindla ennustuse.

Oled sa rahul Tartuga liitumise üle? Kuidas koduliiga tase tundub, kas on suur vahe sellega, kus varem oled mänginud?

Otsusega ma olen kindlasti rahul. Mul on olnud aega pereeluga rohkem tegeleda, hooaja esimene pool on toonud ka huvitavaid mänge. Muidugi on Balti liiga tase natuke nõrgem kui välismaal – samas on mul olnud pereelust tingituna hetki, kus ka mu oma sooritus oleks võinud parem olla. Aga nüüd on tulemas hooaja esimene tähtis mäng, tuleb pingutada!

Kuidas sa Tartu meeskonna nurgaründajate osakonna sisekonkurentsi hindad?

Ma arvan, et meie nurgaseltskond on väga hästi komplekteeritud. Meil on siin täpselt parajalt pingeline. Meeskonna huvides eriti vahet ei ole, milline nurgamees sisse pannakse, kõigil on omad trumbid. Eks siis ole näha, kelle kasutamist treenerid tänases mängus õigeks peavad.

Võrkpallirahvas kindlasti loodab, et sa kojutulekule vaatamata ei mõtle veel lõpetamisele.

Ei! Ei plaani kindlasti veel lõpetada.

Kas plaanid veel ka välismaale tagasi minna?

Raske öelda. Mõtlesin, et teen selle ühe hooaja siin Tartus kõigepealt ära ja siis vaatan edasi. On olnud variante ka juba praegu ära minna, aga esialgu on eesmärk ikkagi hooaja lõpuni kindlasti siin olla ja siis edasi mõtelda.

Mainisid, et pereelu on natuke su mängu mõjutanud. Kuidas sa isarolliga oled kohanenud, on see muutnud ka su väljakul tegutsemist ja sportlasena käitumist?

Väljakul tegutsemist vast mitte, lihtsalt võib-olla unetunde ei ole nii palju kui varasemalt! (Naerab.) Eriti hooaja alguses läks aega, et sellega harjuda, aga nüüd on oluliselt lihtsam. Saan ikkagi oma seitse tundi öösiti ära magatud. Suvel magasin öösiti kuskil kolm-neli tundi ja selle tõttu oli näiteks toitumine mõnda aega natuke paigast ära. Nüüd on sellega juba suhteliselt hästi.

Sa oled koondises pikalt näinud oma praegust peatreenerit Alar Rikbergi kui statistikut. Kas sel ajal oli mingeidki märke, et sellest mehest saab kunagi su peatreener?

Tol ajal selliseid märke ei olnud, et ta hullult sinna peatreeneriameti poole trügiks. Eks see kukkus talle natuke ootamatult sülle ka. Aga praegu tundub, et ega ta marssalikeppi ära anda ka ei taha! Tundub, et ta ise naudib seda väga. Vaatame, kuhu see ambitsioon ta välja kannab.

Kaotasite Selverile paar nädalat tagasi. Sa küll alustasid, aga mingil hetkel võttis Rikberg su pingile istuma, sest sa polnud tolles mängus vist tervislikult parimas seisus.

Tegelikult oli mul pere selleks ajaks haige. Bussisõidul Tallinnasse hakkas ka mul vaikselt halvemaks keerama ja mängu ajal läks tunne päris kehvaks. Mingi hetk ei olnud lihtsalt enam tark seal platsi peal olla.

Kuidas sa seda kaotust meeskondlikult kommenteerid?

Algus oli tegelikult päris hea, siis kuidagi lagunesime ja järsku oli natukene paanika. Lasime vastastel lustima hakata. Kui me ikkagi oma mängu peale surume, siis neil peaks olema raske. Eks ole täna näha, kas me suudame seda teha või laseme neil hullata.

Kas Selver on tänavu sind üllatanud? Keda peate mängijatest silmas pidama?

Ei ütleks, et Selver on mind üllatanud. Mina isiklikult ootasingi neilt head esitust, sest seal on punt nooremaid mängijaid juba eelmisest aastast – Vanker, Aru, Varblane, Vahtras -, kes aastaga peaksid ikkagi paremaks minema. See jutt, et nad eelmise aastaga võrreldes on nõrgemaks jäänud, ei ole tõsi. Orav mängib ikka oma taseme välja ja Losnikov on sel aastal väga hästi mänginud, vastuvõtul on ta kindel. Ma arvan, et Selver on väga korraliku tasemega meeskond.

Lõpetuseks: kuidas mäng täna lõppeb?

3:0!

scroll to top