fbpx
Close

Martti Keel naaseb pealinna, TalTech plaanib sekkuda üle aastate medalimängu

Martti Keel. | Foto: Riina Vals/SK Duo

TalTechi võrkpalliklubi mänedžer Uku Rummi kinnitas kolmapäeval Võrkpall24’le, et meeskond loodab uuel hooajal üle aastate taas medaliväärilise võistkonna komplekteerida.

Hooaja vältel mitmel korral meie tippe üllatanud, ent lõpuks Eesti meistriliigas ikkagi viie klubi konkurentsis taas viimase koha teeninud TalTech on esimese sammu tugevama meeskonna moodustamisel juba ka teinud, sest äsja löödi käed Pärnu Võrkpalliklubi sidemängija ja kapteni Martti Keelega. 29-aastasel Keelel, kes elab ja töötab juba aastaid pealinnas, olnuks seejuures Pärnuga kehtiv leping ka uueks hooajaks, ent endine Eesti koondislane otsustas rohketest sõidukilomeetritest loobuda. Kaalukeeleks sai see, et Keel otsustas asuda Tallinna Tehnikaülikooli õppima.

“Siiani pole meie sidemängijal (Aleksander) Eermal võrdväärset konkurenti meeskonnas olnud. Alguses oli Kusti (Nõlvak) temast pea jagu üle, hiljem on ta ise olnud klubisisestest konkurentidest selgelt parem. Nüüd tekib tema ja Martti vahel loodetavasti võrdväärne võitlus, mis viib ka meeskonda edasi,” ütles Rummi, kes loodab lähiajal Eermaga kokkuleppele jõuda.

Martti Keele karjäär: 2008-10 Pärnu VK, 2010-14 Tallinna Selver, 2014-16 Pärnu VK, 2016-17 Pielavesi Sampo, 2017-18 Rakvere VK, 2018-21 Pärnu VK, 2021-.. TalTech

“Plaan on uuel hooajal naasta medaliheitlusse,” kinnitas Rummi. Kas see tähendab, et TalTech loodab suvel palgata ka mõne Eesti mõistes A-kategooria mängumehe? “Jah, seda võib oodata küll,” vastas mänedžer.

TalTechi peatreenerina jätkab Janis Sirelpuu, suvel soovitakse endise temporündaja kõrvale leida ka korralik abitreener. Tänavustest põhimeestest on klubis mängimist kindlasti jätkamas Cris Karlis Lepp ja Sten Perillus, samuti on käed löödud peamiselt varumängijate hulka kuulunud Mihkel Tanila, Remo Torni ja Jan Markus Üprusega.

TalTechi tänavune suurim punktikütt, värske Eesti koondislane Valentin Kordas siirdub uueks hooajaks Tartu Bigbanki, teiste põhimeestega loodab Rummi aga jõuda veel kokkuleppele.

“Osadelt mängijatelt ootame vastust ja osadele pole veel pakkumist teinud. Klubi spordistrateegias on kirjas, et 80 protsenti mängijatest võiksid õppida meie ülikoolis. Üritame seda mustrit järgida. Tänu TalTechi ilmselt õppima tulemisele võib meiega liituda näiteks Pärnu teine diagonaalründaja Kaur Erik Kais,” lisas Rummi. Samas pole välistatud ka vastupidised liikumised: kui klubi kapten Tamur Viidalepp peaks otsustama sügisel Tartusse magistriõppesse minna, oleks tema pealinnaklubis jätkamine pigem vähetõenäoline.

scroll to top