fbpx
Close

Martti Keel Pärnu hetkeseisust: sel aastal on kuidagi eriti palju neid jamasid olnud

Martti Keel tõstel. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Pärnu Võrkpalliklubi kapteni ja sidemängija Martti Keele sõnul erinevad meeskonna probleemid eelmise hooaja alguse omadest küllalt selgelt, sest võidud pole jäänud tahtmise, vaid vigastuste ja kokkumängu taha. CEV Challenge Cupil langeti konkurentsist avaringis ja Credit24 Meistriliigas paiknetakse enne tänaõhtust mängu Tallinna Selveriga alles viiendal kohal.

Valitseva Eesti meistri kolmapäevast krahhi eurosarjas – Pärnu kaotas horvaatide Kaštelale nii mängu 1:3 kui ka Kuldse geimi 15:17 – ei saa pidada suureks üllatuseks, pigem peegeldas see meeskonna tänavust seisu. Mõnes mõttes oligi ehk parem, et Pärnu avaringist edasi ei pääsenud, sest järgmiselt vastaselt, Itaalia tipult Milanolt võinuks meeskond saada klubi ajaloo suurima kaotuse, pealegi tulnuks rahaliselt niigi raskes seisus võistkonnal välja käia mitu tuhat eurot lisaraha. Et Pärnu kodumängudel on publikut jäänud väheks, olnuks kulude katmine keeruline.

“Ega mängujärgne aeg riietusruumis kõige rõõmustavam polnud, aga valusaid kaotusi on varemgi saadud. Kõige raskemad ongi need kaotused, kus jääd vastasele alla väga napilt. Tasapisi läheb valu siiski üle. Õhtusöögilauas oli hingel juba natuke lihtsam, mehed rääkisid omavahel juttu. Maailmalõpp see ju polnud. Kõik said aru, et oma panusest jäi lihtsalt puudu. Mängisime kordusmängu kehvasti, aga ikkagi oli variant edasi pääseda. Edasi pääses see meeskond, kes mängis tol hetkel paremini,” tunnistas Keel laupäeval Võrkpall24’le.

Kuldses geimis võis ka interneti vahendusel kohtumist jälginud spordisõpradele jääda selgelt silma, et Keele tõsted ei klappinud ründemängijatega absoluutselt. Kas kapten on ka ise selle väitega nõus? “Ikka olen nõus,” vastas ta. “Ma mängisin suhteliselt kehva mängu nagu tegelikult sisuliselt kogu võistkond, julgen öelda. Meil polnud üldse head minekut. Isegi kui esimeses geimis suurest kaotusseisust välja tulime, ikka ei tekkinud kindlust. Sidemängijalt ei tulnud ründajatele abi ja vastupidi. Meil hakkab kujunema üllatuseks see, kui teeme hea mängu, sest head mängu polegi me senisel hooajal näidata suutnud. Võime mingil hetkel mängida kümme punkti normaalselt, aga siis tuleb mõõn sisse.”

Kas peatreener Avo Keel luges pärast kaotust mängijatele ka sõnad peale? “Üldiselt meil mängujärgselt juttu ei tehta. Mis seal sellisel hetkel ikka enam rääkida. Analüüsid tehakse reeglina järgmise treeningu eel või ajal. Vahel mõtlen, et tulnuks see üks punkt kasvõi poolenisti õnnega ära… Siis ei huvitaks kedagi, kui hästi või halvasti me mängisime,” vastas Martti Keel.

Keele sõnul on Pärnu meeskonna eelmise ja selle hooaja kehvas alguses erinevad põhjused. “Teistmoodi on see, et tänavu on olnud vigastusi palju rohkem ja vangerdamisruumi palju vähem. Mullu tekkisid probleemid siis, kui Taavet (Leppik) oli väljas. Sel aastal on tervisega probleeme olnud aga Taavetil, brasiillastel (Ygor Duarte ja Eder Levi Kock), lätlasel (Kristaps Platacs) ja teistel. Vigastused käivad iga võistkonnaga kaasas, aga sel aastal on kuidagi eriti palju neid jamasid olnud. Me pole vist kordagi täiskoosseisuga mängida saanud. Atmosfäär on meeskonnas iseenesest hea. Kliimaprobleeme pole. Kõik poisid on normaalsed.”

“Tahmist on viimastel aegadel olnud meeskonnas küllaga, ka viimases kohtumises, lihtsalt ei õnnestunud midagi. Ma arvan, et potentsiaali on tervel võistkonnal. Näen, et võiksime mängida täiesti normaalset võrkpalli. Kõigil on päris palju juurde panna. Eurosarjas edasipääsemine toonuks meeskonda ehk veidi positiivsust juurde, kuigi katki pole jätkuvalt midagi,” ütleb Keel.

Kas senise hooaja põhjal võib öelda, et Pärnu jaoks oleks kordaminek kahes allesjäänud sarjas finaali pääsemine? “Kindlasti. Praeguses seisus on meil tükk tegu, et nelja paremagi hulka pääseda. Peame kõvasti juurde panema. Meid ootavad lähiajal ees tabeliseisu osas väga olulised mängud.”

Kõige keerulisemad on Pärnul olnud tänavu mängud Saaremaa ja Tartu Bigbankiga, kes kohtuvad nüüd omavahel karikafinaalis. Kumb Keele arvates finaali võidab? “Kui peaksin ennustama, siis pakuksin Saaremaad. Aga see vahe pole kindlasti suur. Mõlemad meeskonnad on suhteliselt stabiilset mängu tänavu näidanud. Aga kui mõlemad teevad väga hea mängu, siis on väike eelis Saaremaal,” vastas 27-aastane Keel.

Keel avaldab lootust, et uue aasta esimestes mängudes saab Pärnut aidata taas brasiillasest nurgaründaja Ygor Duarte, kes detsembril treeningutel tugeva põlvevalu tõttu hüpata pole veel saanud. Tänases kohtumises Tallinna Selveriga Duarte veel kaasa ei tee.

Pärnu Võrkpalliklubi. | Foto: Pärnu VK
scroll to top