fbpx
Close

Martti Keel: Tartu vorm on hiljuti päris kehvake olnud

Martti Keel viimases poolfinaalmängus tõstetööd tegemas. | Foto: Saaremaa VK

Pärnu Võrkpalliklubi kapteni Martti Keele sõnul oli võit Saaremaa üle küll meeldiv, ent oma tänavuse peaeesmärgi ehk Eesti meistritiitli saavutamiseni on meeskonnal üks samm veel astuda.

“Saime peatreenerilt (Martti isalt Avo Keelelt – toim.) kaks vaba õhtut järjest. Sellist asja tihti juba ei juhtu, aga ma arvan, et olime selle tõesti ära teeninud,” muigas sidemängija eile õhtul.

Keele sõnul on meeskond võrreldes novembriga, mil ta Võrkpall24.ee’s üsna kriitiliselt sõna võttis, palju edasi läinud.

“Ma ütleksin nii, et tänavuse hooaja kõige olulisemates mängudes oleme täitsa tublid olnud. Alustuseks loputasime karikavõistluste poolfinaalis Tartut, seejärel saime finaalis napi kaotuse Saaremaalt. Credit24 Meistriliiga poolfinaalis olime võistkonnana hästi valmis, aga Tartu mängis lihtsalt veel paremini. Ja kui me praegu Eesti meistrivõistluste poolfinaali vaatame, siis olid tipp-topp mängud. Teises mängus oleksime pidanud isegi kiiremini kohtumise saatuse otsustama, aga õnneks saime lõpuks võidu ikkagi kätte,” vaatab Keel möödunule tagasi.

Olgugi et Pärnu poolfinaalis teenitud 3:0 võit Saaremaa üle tuli paljudele üllatusena, ei loe Keel saavutatut oma karjääri erilisemate hetkede hulka.

“Ma ei ütleks, et ta erilisim oleks olnud, sest mina küll ei pidanud Saaremaad selles paaris suurfavoriidiks. Iga mäng oli seerias tegelikult omamoodi raske, võidud ei tulnud lihtsalt. Minu kõige suurem hirm oli see, et kui me esimese mängu kodus kaotame, siis läheb edasi väga raskeks. Aga kui esimene mäng ära tuli, tundus juba, et me meil on väike edu,” ütles Keel.

“Hea oli just see, et kogu meeskond mängis poolfinaalis hästi. Mehed olid hingega asja kallal. Erinevates mängudes kerkisid esile erinevad mehed. Teise mängu päästis Chizoba, aga esimeses ja kolmandas olid väga head temporündajad, eriti Toms Švans. Esimeses ja viimases mängus olin väga rahul ka vastuvõtuosakonnaga.”

Poolfinaali üks võtmemomente oli seegi, et vigastatud Ilja Kovalovi asemel sekkus õnnestunult mängu Läti koondislane Atvars Ozolinš, kes sisuliselt kogu eelneva hooaja oli pingil istunud.

“Ega Ozolinš pole kehv mängija ju tegelikult. Kui ta esineks kogu aeg nii nagu viimases mängus, oleks ta ilmselt terve hooaja platsil olnud. Ma ei oskagi öelda, mille taha tal see mängukindlus on jäänud. Trennis on ta hästi emotsionaalne mängija, mulle sellised meeldivad. Aga kuna me tegime meeskonnana hooajale väga kehva alguse, siis polnud aega teisi mehi proovida ja katsetada. Kovalov sai koha algrivistuses kuidagi kätte ja edasi läksime kõigile mängudele vastu oma täiskoosseisuga. Võib-olla see mõjutas ka Ozolinši,” arutles 27-aastane pärnakas.

Pärnu finaalivastaseks tuleb kõigi eelduste kohaselt Tartu Bigbank, kes juhib seeriat Rakvere vastu 2:1.

“Tartu vorm on hiljuti päris kehvake olnud. Credit24 Meistriliiga finaalturniiril olid nad kõvasti paremas seisus. Aga kui nad finaali peaksid jõudma, oleks neil aega kaks nädalat vormi koguda. Usun, et meie vastu mängiksid nad taas palju paremini,” lisas Keel.

scroll to top