Matšpalli realiseerimata jätnud Pärnu jaoks sai eurohooaeg kurva lõpu

Avo Keel. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Valitsev Eesti meister Pärnu Võrkpalliklubi pidas CEV Challenge Cupi 1/16-finaalis tõelise põnevuslahingu Horvaatia klubi Kaštela Mladostiga, ent kaotas kordusmängu 1:3 (23, -23, -19, -21) ja seejärel ka kuldse geimi 15:17. Avamängu olid pärnakad kodus võitnud 3:1.

Avo Keele hoolealused tulid avageimis välja 4:8 ja 12:16 kaotusseisust ning siirdusid matši 25:23 geimivõiduga juhtima. Ka teises geimis haarasid võõrustajad kiire algedu, kuid Pärnul õnnestus 12:16 kaotusseisust taas välja rabeleda. Geimi lõpp kuulus siiski Kaštelale, kes oli lõpuks kahe punktiga, 25:23, parem ja viigistas seisu. Kolmas vaatus algas juba tuttavat rada pidi, ent seekord horvaadid Eesti klubi mängu tagasi ei lubanudki. 25:19 geimivõit viis võõrustajad juba 2:1 juhtima. Neljandas geimis õnnestus Pärnul taas tulla välja neljapunktilisest kaotusseisust, ent viigini jõudmisest jäi üks punkt ikkagi puudu. Kaštela oli geimi lõpus kindlam ja võitis kordusmängu neljanda geimi 25:21. Kokku seega 3:1 ja ees ootas kuldne geim.

Kuldses geimis haaras Pärnu Silver Maari hiilgava kaitsemängu, Kristaps Platacsi kahe täpse rünnaku ja Martti Keele blokipunkti toel 3:0 edu, millele Kaštela reageeris timeout’iga. Horvaadid võtsidki vahe kiiresti kinni ning edasi kulges geim punkt-punktis. Esimese matšpalli jättis Kaštela kasutamata, seejärel oli omakorda 15:14 seisul Pärnul võimalus mäng ära lõpetada. Paraku jäeti šanss realiseerimata, Kaštela võitis kolm punkti järjest ja ühtlasi kogu kuldse geimi 17:15. Viimases geimis nappis pärnakate sidemängijal ja kaptenil Martti Keelel tõstetel täpsusest.

Pärnakate resultatiivsemad olid Taavet Leppik 19 (+7), Kristaps Platacs 16 (+8), Tony Tammiksaar 14 (+8) ja Andrei Gvozdev 10 punktiga (+8). Võitjatele tõi Ivan Matokovic 22 punkti (+15).

Kaštela läheb 16 parema seas vastamisi Itaalia tipu Milanoga. Juhul kui Saaremaad saadab teises ringis edu, tuleb nimetatud paari võitja just neile veerandfinaalis vastu.