fbpx
Close

Meeletu huvi on pannud Rakvere etapi korraldajad keeruliste valikute ette

Rannavõrkpall Rakveres. | Foto: Gertrud Alatare/volley.ee

Sel nädalavahetusel Rakveres toimuvale Eesti rannavolle karikasarja avaetapile pani end kirja 36 mees- ja 23 naispaari. Mõlemad numbrid märgivad kohalikul vollemaastikul viimase paarikümne aasta rekordit.

“Paarkümmend aastat tagasi oli ühel aastal Pärnu etapil 42 meespaari. See peaks olema ka Eesti rannavolle absoluutne rekord,” teab karikaetappide peakohtunik Mehis Merilaine. “Aga praegused osalejanumbrid… See on ülimalt rõõmustav! Eks siin mängivad mitu asja osalejaterohkuse kasuks – kõigil on mängunälg, lisaks pole meie meeste koondis veel suvist laagrit alustanud.”

Kas võistluste korraldajatel õnnestub kahe päevaga neljal väljakul sedavõrd suure osalejatearvuga turniir ikka korralikult läbi viia? “Registreerimine sai läbi eile õhtul, aga nii palju oleme tänaseks juba selgeks teinud, et avapäeval mängitakse geimid 15, mitte 21 punktini. Samuti on selge, et meeste kvalifikatsioon algab juba laupäeva hommikul kell 9 ja toimub äkksurmaga – kui kaotad, on turniir läbi,” sõnas Merilaine.

Kui naiste 23 paari seast põhiturniirile ehk 16 parema sekka pääsejate välja selgitamine saab olema üsna lihtne, siis praegu murrab kohtunike toimkond pead selle üle, mitu paari pääseb meestest otse põhiturniirile ja kuidas ülejäänute seast järgmisi õnnelikke välja hakatakse selgitama.

“Üks stsenaarium oleks selline, et otse põhiturniirile pääsevad kaheksa paari eelmise aasta punktide põhjal ja kaks Läti paari, kes peaksid olema samuti küllaltki tugevad. Sel juhul selgitame kuus ülejäänud põhiturniirile pääsevat paari kvalifikatsiooniga. Seoses otse põhiturniirile pääsemisega on meil keerulised valikud. Kuna meie koondislastel pole eelmisest aastast eriti punkte ette näidata, siis tuleb ilmselt nii Kristo Kollol kui ka Oliver Vennol kvalifikatsioonist alustada. Samas ei saa ma hetkel veel midagi kindlat öelda, sest otsustusprotsess alles käib,” selgitas Merilaine.

Peakohtunik palus lõpetuseks panna kõigile registreerinud paaridele südamele, et kui keegi on otsustanud ikkagi võistlemisest loobuda, siis tuleks sellest esimesel võimalusel temale teada anda.

NB! Vabariigi Valitsuse otsusest lähtuvalt ei tohi korraldajad Rakvere turniirile pealtvaatajaid lasta, sest juba osalejate ja kohtunike arv küündib umbes-täpselt lubatud piiri ehk 100-ni (kõik paarid pole samaaegselt väljakutel). Pühapäeval näeb Postimehe vahendusel turniiri otsustavaid mänge alates poolfinaalidest otseülekandes.

Loe ka: Tippude paraad: rannavolle avaetapil näeb saalikoondislasi, uusi paare, esiduot ja vanameistreid

scroll to top