fbpx
Close

Meeskond komplekteeritud! Pärnu tõi klubisse mehe, kes heitles Leoniga MM-tiitli eest

Ygor Duarte (vasakul) ja Eder Levi Kock enne neljapäevast Pärnu ja Tartu Bigbanki mängu. | Foto: Karl Rinaldo

Kui Pärnu Võrkpalliklubi viimane täiendus Ygor Duarte meeskonda jõudis, oli hooaeg juba ammu alanud…

Tõepoolest, nagu Pärnu peatreener Avo Keel on korduvalt intervjuudes öelnud, jäi meeskonna komplekteerimine tänavu puuduliku eelarve tõttu hilissügisesse ehk aega, mil ülejäänud meeskonnad on täiskoosseisuga juba mitu kuud koos treeninud. Ent nüüd, kolm nädalat enne karikavõistluste veerandfinaali korduskohtumist Tartu Bigbankiga ja poolteist nädalat enne eurosarja avamängu rootslaste Linköpinguga on meeskond lõpuks koos.

Kui neljapäeval teatasid pärnakad, et meeskonnaga liitus Venemaa temporündaja Andrei Gvozdev, siis täna saadi ülemineku kohta Brasiilia alaliidult vajalik kinnitus Ygor Duarte osas. Duarte debüteerib siinses liigas juba laupäeval võõrsil TalTechi vastu.

Duarte näol on tegu 30-aastase ja 192-sentimeetrise nurgaründajaga, kes on kogu oma senise karjääri mänginud Brasiilia kõrg- ja esiliigas. Tänavu sügisel esindas ta kõrgliigaklubi Itapetiningat Sao Paulo meistrivõistlustel, ent otsustas enne riigi meistrivõistluste algust oma hea sõbra Eder Levi Kocki uue koduklubi Pärnuga liituda.

Duarte kuulus kümme aastat tagasi Brasiilia talendikamate noormängijate hulka ning viis rahvuskoondise 2009. aastal juunioride maailmameistriitlini. Teisel pool võrku tegutses finaalmängus seejuures samal positsioonil, nurgaründajana, toonane Kuuba noortekoondise liider ja tänane maailma parim võrkpallur Wilfredo Leon.

Võrkpall24 uuris Pärnu mänedžerilt Reio Tilgalt, kas Duarte puhul on tegu hädalahendusega või oodatakse, et temast saab Taavet Leppiku kõrval meeskonna rünnakuliider?

“Ma loodan, et ta kannab ikkagi liidrina välja,” vastas Tilk. “Ta on ka mängijatüübilt sarnane Taavetile – osav ja hea üldmänguga. Võib-olla ta ei lenda lihtsalt nii kõrgele nagu Taavet.”

Lisaks Duartele ja Kockile on viimase aasta jooksul brasiillastest Pärnut esindanud ka Chizoba Neves Atu, kelle jaoks see oli samuti esimene välisklubi. Heatujuline diagonaalründaja pääses Pärnust tänavuseks hooajaks teatavasti Prantsusmaa kõrgliigaklubisse Poitiers’sse, kus jagab mänguaega Renee Teppaniga.

Olgugi et Pärnu meeskond on nüüd lõpuks komplekteeritud, ei tähenda see, et neil kõik mured hoopilt lahendatud said. Kock taastub nimelt jätkuvalt põlveoperatsioonist, temporündaja Mattias Rahuoja on audis randmepõrutusega ja Tony Tammiksaar küünarnukivigastusega.

scroll to top