fbpx
Close

Meistrite liiga kaanepoiss Hurt: välismaalt on huvi tuntud, aga ära minna ei saa

Albert Hurt Meistrite liiga kodulehel. | Foto: ekraanitõmmis

Võrukas Albert Hurt saab neil päevil maailma tugevaima võrkpallisarja Meistrite liiga kodulehe ja sotsiaalmeedia kanalite kaudu kõvasti reklaami.

Põhjust pole vaja kaugelt otsida: et tartlased on pidanud tänu varajases faasis turniiri alustamisele rohkem mänge kui keegi teine, kuuluvad meie klubi mängijad ka liiga resultatiivsemate meeste hulka.

Ent Hurt on tõesti olnud senipeetud kolmes kohtumises stabiilselt hea. Amriswili vastu kogus ta 19 (+13) ja 19 (+8) punkti ning mängus Lissaboni Benficaga sai kirja 18 punkti (+13). Hurdast kaks geimi vähem pidanud Juhkamil on kokku kirjas 17 punkti vähem – tema paikneb teisel kohal.

Kas Hurt on enda hinnangul pärast ebaõnnestunud EM-i elu vormi jõudnud? “Ma arvan küll, jah. Aga eks igas mängus olen teinud ka vigu, mida ei peaks tegema. Praegu on lihtsalt juhtunud nii, et statistika kajastab häid esitusi. Tegelikult võib teha võrkpallur väga hea mängu ka sedasi, et statistikast seda aru ei saa,” vastab Hurt.

Sidemängijate Aleksander Eerma ja Ronald Järve tõsted on euromängudes omajagu kõikunud, ent Hurt selles osas ei kurda. “Minul on tegelikult sidemängijatega hästi klappinud. Viimases mängus küsis Rait (Rikberg) vist neljandas geimis minult ja Marttilt, kui meil rünnak ära vajus ja mõõn tekkis, et kas side võiks panna tõstetel kaart veidi juurde, et saaksime kindlamalt lüüa. Me mõlemad ütlesime talle, et tegelikult on tõsted head. Nurgast on ka lihtsam parandada veidi ebatäpset tõstet kui tempost.”

Kas Hurda head esitused on toonud ka välismaalt huvi? “Ütleme siis nii, et huvi on tuntud, aga ära minna ei saa. Vastasel juhul laseksin kaks ja pool aastat, mil ülikoolis olen käinud, lihtsalt raisku,” ütleb 22-aastane võrukas, kes õpib Eesti Maaülikoolis viimast aastat vee- ökosüsteemide rakendusbioloogiat. “Praegu on asjad kehvasti kokku langenud. Mul on ülikoolis käsil kõige raskem semester – kokku 42 ainepunkti eest – ja samal ajal pean Meistrite liigaga seoses palju reisima.”

Aga kui näiteks mõni Itaalia tippklubi ühtäkki helistaks ja ütleks, et neil on kõik nurgamehed vigastatud ja uue mehena on just Hurt välja valitud. Mida siis eestlane kostaks? “Siis olekski esimene asi see, et peaks koolis igasuguseid meile laiali saatma, et uurida, kas oleks mingi variant minna,” sõnab Hurt, kes ei pea lahkumist siiski tõenäoliseks.

“Meistrite liiga mängud on kahtlemata heaks kohaks, kus end näidata, aga samas on ka hooaja lõpus oluline hästi esineda. Ja et mõnda tugevasse liigasse või klubisse pääseda, peab terve hooaja hästi mängima,” jätkab ta.

Lõpetuseks, meediaski on mitmel pool juba välja tulnud, et kolmapäevasel euromängul Lissaboni Benficaga keesid meeskonnas emotsioonid üle. Peatreener Alar Rikberg, kes haistis esimeses ja teises geimis võimalust portugallased maha murda, tunnistas hiljem, et ei suutnud rasketel hetkedel, mil võistkond suure edu käest andis, rahulikuks jääda.

Kas meeskonna sees on asjad nüüdseks selgeks räägitud? “Jah, Äl rääkis mängujärgsel päeval oma mõtted ära ja kes tahtis, sai ka oma ideid jagada. See oli lihtsalt mängus selline emotsionaalne hetk, tegelikult on kõik hästi,” kinnitab Hurt.

Tartu Bigbank jätkab pärast avamängu 1:3 kaotamist Meistrite liigat järgmise nädala kolmapäeval Eesti aja järgi kell 22.00 Portugalis.

Albert Hurt kuulamas peatreener Alar Rikbergi ideid. | Foto: Riina Vals/CEV
scroll to top