fbpx
Close

Meistrite liiga loos viib kaks eestlast vastamisi, suures mängus kokku kuus maarjamaalast

Andri Aganits, Kristo Kollo, Timo Tammemaa, Renee Teppan, Robert Täht. | Foto: Siim Semiskar

Bulgaaria pealinnas Sofias toimus täna Meistrite liiga uue hooaja loos, kus vastased said teada muuhulgas ka kuue eestlase koduklubid.

Meestest sattusid D-alagruppi Robert Tähe koduklubi Perugia ja Timo Tammemaa tööandja Tours. Samuti loositi sellesse gruppi Varssavi Projekt. Neljas meeskond tuleb kvalifikatsioonist.

C-alagrupis saavad Andri Aganits ja Maaseiki Greenyard jõudu proovida pikaaegse maailma esiklubi Kaasani Zeniidi ning Ankara Halkbanki ja Jastrzebskiga.

Martti Juhkami ja Friedrichshafen kohtuvad E-alagrupis Kedzierzyn-Kozle Zaksa, Roeselare Knacki ja teise kvalifikatsioonist tuleva meeskonnaga.

Gheorghe Cretu uus koduklubi, Venemaa meister Kemerovo Kuzbass mängib oma debüüthooajal B-alagrupis, kuhu kuuluvad veel Berliin, Ljubljana ja Novõi Urengoi Fakel.

Pealtnäha tugevaim tundub olevat aga A-grupp, kus mängivad nii Civitanova Lube, Trentino, Istanbuli Fenerbahce kui ka Budejovice.

Igast alagrupist pääseb edasi võitja, lisaks edenevad veerandfinaali viie alagrupi kolm paremat teise koha omanikku. Meistrite liigas osaleb sarnaselt eelmisele hooajale 20 klubi. Meistrite liiga põhiturniiriga tehakse algust detsembri esimesel nädalal.

Kvalifikatsiooni kaudu võib põhiturniirile pääseda ka Kristo Kollo koduklubi Galati Arcada, kes peab selleks alistama kaks vastast. Esmalt minnakse vastamisi serblaste Novi Sadiga, edu korral ootab aga ees valgevenelaste Soligorsk või soomlaste Sastamala VaLePa.

Ka naiste tugevaimas klubisarjas löövad kaasa eestlased, sest Anu Ennoki ja Nette Peidi koduklubi Salo Viesti loositi A-alagruppi koos Istanbuli klubide Fenerbahce ja Eczacibasiga ning poolakate Lodzi Budowlaniga. Naiste põhiturniir algab juba novembri teises pooles.

scroll to top