Meistrite liiga | Tähe maksimum, Teppani debüüt, Aganitsa ja Tammemaa sära, Juhkami naasmine ja koondise treenerite otsustav duell

Meistrite liigas olid täna osalised viis Eesti võrkpallurit ning koondise vana ja uus peatreener. | Fotod: CEV

Maailma tugevaimas võrkpallisarjas ehk Meistrite liigas olid põhiturniiri viimases voorus aktsioonis suisa seitse Eesti koondise endist või praegust liiget. Edasipääsu veerandfinaali tagasid neist Robert Täht ja Perugia ning Gheorghe Cretu ja Kemerovo.

C-alagrupi kohtumises võitis Maaseiki Greenyard kodus Poola suurklubi Jastrzebski Wegielit tulemusega 3:2 (25:23, 20:25, 19:25, 25:22, 15:8). Võitjate tulemuslikem oli 15 punktiga (+4) Rasmus Nielsen. Teises ja kolmandas geimis episoodiliselt väljakule sekkunud, kuid otsustavates geimides põhikoosseisu kuulunud Maaseiki debütant Renee Teppan kogus neljandas vaatuses 6 (+5) ja viiendas 3 punkti (+2), kerkides võitjate üheks võtmetegijaks. Kokku pärnakalt 10 punkti (+8). Teppan realiseeris 14 tõstest 9 (64%), lisa tuli ühe blokipunkti näol. Teist hooaega Maaseikiga Meistrite liigas mänginud temporündaja Andri Aganits tegi samuti hea esituse, kogudes 8 punkti (+6). Aganits realiseeris 9 tõstest 7 (78%) ja lõi ühe ässa. Olgugi et ühtegi blokipunkti ta seekord kirja ei saanud, suutis Oravalt pärit võrkpallur paljudel kordadel vastaste rünnaku piduramisega oma võistkonnale uue võimaluse tekitada. Täna hooaja esimese kaotuse saanud Jastrzebski võitis C-alagrupi, Maaseik lõpetas küll teisena, ent jäi esimesena veerandfinaali ukse taha (edasi pääses iga alagrupi võitja ja kolm paremat teist kohta).

C-alagrupp. | Allikas: CEV

D-alagrupis tegid kaasa Robert Tähe ja Timo Tammemaa koduklubid Perugia ja Tours. Perugia liigub veerandfinaali täisedul, kuna suutis võita kõik kuus kohtumist ja võtta igast mängust maksimumi kolme punkti näol. Perugia alistas kodusaalis 2850 pealtvaataja ees Poola liiga liidri Varssavi tulemusega 3:1 (25:17, 25:27, 25:17, 25:19). Robert Täht tegi kaasa kogu kohtumise, kuid jäi soorituselt alla oma tegelikele võimetele. Eesti koondise nurgaründaja tõi 5 punkti (-1) – ta realiseeris 17 tõstest 4 (24%) ja sai kirja ühe blokipunkti. Servi vastuvõtul sai Täht tööd enim ehk 28 korral, õnnestumise protsendiks 50. Võitjate tulemuslikem oli Aleksandar Atanasijevic, kes kogus 16 punkti (+9), lüües 32 tõstest maha 12 (38%) ja tuues 2 blokipunkti. Vastaste tulemuslikeim oli Artur Udrys, kes tõi 15 punkti (+10).

Timo Tammemaa ja Tours võitsid kodus Lissaboni Benficat tulemusega 3:1 (25:23, 22:25, 25:23, 25:17), ent jäid alagruppide teiste kohtade võrdluses  sarnaselt Maaseikile veerandfinaalist välja. Tammemaa tõi tänases kohtumises temporündaja kohta hiilgavad 15 punkti (+9), realiseerides 17 tõstest 9 (53%), saades kirja 4 blokipunkti ja lüües 2 serviässa. Võitjate tulemuslikem oli diagonaalründaja Maxime Capet, kes tõi 17 punkti (+16), lüües 30 tõstest punktist 14 ( 47%), lisa tuli 1 blokipunkti ja 2 serviässa näol. Kaotajate resultatiivseim oli 24 punktiga (+16) Theo Fabrico Lopes. D-alagrupi võitis täiseduga Perugia (18 punkti), järgnesid Tours (9 punkti), Varssavi Verva (6 punkti) ja Lissaboni Benfica (3 punkti).

D-alagrupp. | Allikas: CEV

E-alagrupis oli võistlustules Martti Juhkami koduklubi, mõõnaga võitlev Friedrichshafen, kes pidi võõrsil võtma vastu 0:3 (21:25, 21:25, 22:25) kaotuse alagrupi liidri Kedzierzyn-Kozle Zaksa vastu ja leppima väljalangemisega. Vigastuspausilt naasnud Juhkami sekkus ainult teises geimis ja tõi võistkonnale 2 punkti (+1). Nurgaründaja realiseeris 4 tõstest 2 (50%), bloki ja servi eest punkte ei lisandunud. Friedrichshafeni resultatiivseim oli slovakk Tomaš Krisko, kes tõi 9 punkti (+6), realiseerides 15 tõstest 7 (47%) ja saades kirja 2 serviässa. Võitjate tulemuslikeim oli poolakast nurgaründaja Piotr Lukasik, kes lisas punktitabloole 8 punkti (+1). E-alagrupi võitis Zaksa 18 punktiga, teisel kohal lõpetas Roeselare Knack 11 punktiga, kolmas oli Friedrichshafen 5 punktiga ja neljandas Novi Sad 2 punktiga.

E-alagrupp. | Allikas: CEV

B-alagrupis duelleerisid Eesti meeste võrkpallikoondiste endine ja praegune peatreener. Gheorghe Cretu ja Kemerovo Kuzbass kindlustasid kodusaalis 3:2 (22:25, 25:19, 25:14, 20:25, 15:8) võidu Cedric Enardi ja Berliin Recycling Volley üle. Cretu koduklubi sammub tänu võidule Novõi Urengoi kõrval veerandfinaali.

B-alagrupp. | Allikas: CEV

A-alagrupist pääsesid edasi kaks Itaalia hiidu: Civitanova Lube ja Trentino, kes alistasid täna vastavalt 3:1 Istanbuli Fenerbahce ja 3:2 Ceske Budejovice.

A-alagrupp. | Allikas: CEV

Meistrite liigas jätkab võitlust tiitli nimel seega kolm Itaalia (Perugia, Civitanova, Trentino), kaks Poola (Jastrzebski ja Kedzierzyn-Kozle), kaks Venemaa (Novõi Urengoi ja Kemerovo) ning üks Belgia klubi (Roeselare): Esimestena jäid veerandfinaali ukse taha Maaseik ja Tours, suurimaks üllatuseks võib pidada aga pikaaegse maailma esiklubi Kaasani Zeniidi välja pudemist.

Maaseik ja Tours jäid alagruppide teise koha omanikena kõige napimalt veerandfinaali ukse taha. | Allikas: Wikipedia

Teksti autorid: Getter Rang ja Karl Rinaldo