fbpx
Close

Meistrite liigas mängima asuv Šmidl: Tallinna Selver jääb alatiseks minu südamesse

Matej Šmidl. | Foto: Riina Vals/SK Duo

Möödunud võrkpallihooajal oli Credit24 Meistriliiga üks silmapaistvamaid mängijaid Tallinna Selveri leegionärist diagonaalründaja Matej Šmidl, kes lõi uueks hooajaks käed Markkus Keele endise tööandja Aalsti Lindemansiga. Aalst võitis lõppenud hooajal Belgias üllatuslikult kahe suure ehk Maaseiki Greenyardi ja Roeselare ees põhiturniiri ning pääses seeläbi uueks hooajaks esmakordselt Meistrite liiga põhiturniirile.

23-aastane Šmidl käis Eesti – Läti liiga põhiturniiril väljakul 81 geimis ja kogus muljetavaldavad 413 punkti (+165). Selveris oli Šmidl tegelikult laenul Itaalia klubist Ravennast.

Kui esmapilgul tundus Tšehhist pärit mängumees natukene hirmutav – suur habe, madal hääletämber, üks üleni tätoveeritud käsi ja pikkust viis sentimeetrit üle kahe meetri -, siis tegelikult on tegu väga sümpaatse ja toreda inimesega ning eelkõige muidugi hea mängijaga.

Põgusas usutluses Võrkpall24’le rääkis klubikarjääri kodulinnas Ostravas alustanud pommitaja, et Eestist jäid talle ainult head mälestused.

“Mulle väga Eesti meeldis ja ma ütlesin Laurile (Lauri Käsper, Selveri mänedžer – toim.), et Selver on klubi, mis jääb alatiseks minu südamesse. Ma tahaksin öelda suur aitäh klubi staff’ile, kes tegid kõik, et mängijatel hea oleks. Samuti tänud meeskonnakaaslastele ja fännidele suurepäraste mälestute eest!”

“Veel erilisemaks teeb Eestis oldud aja minu jaoks üks tähtis inimene, kellega ma siin kohtusin ja kellest ma väga hoolin. Samas olgu öeldud, et meie vahel pole enamat kui sõprus (Naerab.). Eestist võtsin endale ka neljajalgse sõbra, kes tuli minuga Belgiasse kaasa,” rääkis koer Hanibali omanik.

Diagonaalründaja ütles, et talle tehti pakkumisi ka tugevamatest liigadest kui Belgia, kuid ta otsustas Aalstiga liituda kahel põhjusel: Meistrite liiga ja peatreener.

“Mulle pakuti lepingut nii Tšehhi, Saksamaa, Poola kui ka Prantsusmaa kõrgliigaklubidest, kuid otsustasin siiski Aalsti kasuks, sest Meistrite liigas soovivad ju kõik mängida ja klubi uus peatreener Johan Devoghel meeldib mulle. Tuleb tunnistada, et Selver mulle uut pakkumist ei teinud.”

Kuuldes väidet, et Šmidl oli liiga “hirmuäratavaim” mängija, puhkes tšehh naerma: “Mina!? Kelle jaoks? Okei, vist võib nii öelda küll, kuid tegelikult pole vaja mind karta.”

scroll to top