fbpx
Close

Meistrite liigas tabas eestlastele armsaks saanud klubi krahh

Maaseiki Greenyard eilses mängus. | Foto: CEV

Võrkpalli Meistrite liigas sündis esimene suurüllatus juba enne põhiturniiri algust, sest Belgia pikaaegne esiklubi Maaseiki Greenyard kaotas eelringis nii valgevenelaste Soligorskile kui ka šveitslaste Amriswilile ning pudenes konkurentsist.

Otsustav mäng kaotati Šveitsi klubi kodusaalis poole tuhande pealtvaataja ees Amriswilile seejuures väga kindlalt 1:3 (-21, 21, -16, -20). Soome koondise peatreeneri Joel Banksi juhendatavat meeskonda ei suutnud päästa isegi kogenud Jolan Cox ja Jelte Maan, kes tõid vastavalt 20+ (+14) ja 13 punkti (+9). Võrkpallimaailma mõistes suures osas tundmatute nimedega mehitatud Amriswili tulemuslikem oli kunagine Pariisi Volley ja Friedrichshafeni mängija Thomas Zass 22 punktiga (+17).

Poolteist aastat tagasi, kui Maaseik Andri Aganitsa, Timo Tammemaa ja Keith Puparti osalusel Belgia meistriks krooniti, oskasid ilmselt vähesed taolist krahhi ette näha. Tõsi, ka möödunud hooajal ei näidanud meeskond end parimast küljest, lõpetades kodumaal põhiturniiri alles kolmandana. Samas Meistrite liigas suutis Maaseik aastast aastasse häid esitusi näidata, nii ka mullu.

Meistrite liiga eelringi otsutavas faasis on kuus kolmese alagrupi võitjat jagatud omakorda kahte kolmesesse alagruppi. G-grupist asuvad edasipääsu püüdma Galati (Rumeenia), Kaposvar (Ungari) ja Jastrzebski (Poola) ning H-alagrupist Moskva Dünamo (Venemaa), Amriswil (Šveits) ja Trentino (Itaalia).

scroll to top