fbpx
Close

Meresaar kõvast konkurentsist koondises: teistega juhtunu hoidis mind vee peal

Argo Meresaar, Oliver Venno ja Renee Teppan. | Fotod: volley.ee, Joosep Martinson

Eesti rahvusmeeskonna pikaaegne esidiagonaal Argo Meresaar (40) hindab meie praeguseid tippmängijaid Renee Teppanit ja Oliver Vennot kõrgelt.

26-aastase Teppani tasemest räägib üksnes see, et ta on kolm viimast hooaega mänginud kolme erineva klubi ridades Meistrite liigat. Venno paistab aga juba pikemat aega silma Türgi kõrgliigas.

“See, kuhu vanad on välja jõudnud, on muljetavaldav. Pole midagi öelda! Renee on meie koondisest üks mu lemmikmängijaid. Ja mitte seepärast, et oleme koos ja samal positsioonil mänginud. Ta on mulle hästi sümpaatne,” ütles Meresaar võrkpalliteemalises taskuhäälingusaates “Kuldne geim”.

“Oliveri kohta räägitakse, et ta võinuks rohkem vaeva näha ja veel kõrgemale jõuda, aga mulle tundub, et ta on leidnud Türgis oma koha. Kui ta valiti nüüd ka Türgi liiga parimaks diagonaalründajaks, siis ootan, et ta taas koondisega liituks ja suudaks end näidata. Võib-olla tal oligi vaja üht suve, et natuke vabamalt võtta, kontsertil käia, kätt paluda ja end tuulutada.”

Täna Tartus Duo spordiklubis täiskohaga noortetreenerina töötav Meresaar mäletab ka neid aegu, mil nii Teppan kui ka Venno esmakordselt koondisega liitusid.

“Renee oli alguses natuke vaiksem. Ta vaatas vanematele mängijatele alt üles ja austas neid. Oliver tuli aga sellise mentaliteediga koondisse, et “ma mängin sind üle kohe”. Inimnatuuris on selge vahe,” ütles Meresaar.

“Nad mõlemad on hea tehnikaga, nii et ma pole nendega väga sarnane,” muigas Meresaar, kui uurisime, kummale mängijale tema oma mängustiililt sarnasem oli.

Eesti koondise 2009. aastal esmakordselt EM-finaalturniirile vedanud Meresaar tunnetas hästi uue põlvkonna mängijate võimeid ja möönis, et võinuks nii kõvas konkurentsis varemgi meie rahvusmeeskonnast välja jääda. Oma viimased mängud pidas pärnakas koondises 2013. aastal.

“Tegelikult on mul isegi vedanud. Teistega juhtunu hoidis mind vee peal. Oleks (Kristjan) Sikaste lisaks Oliverile ja Reneele ka terve püsinud, mänginuks ma (karjääri lõpuaastatel) mudaliigat. Mul poleks koondise juurde sel juhul asja olnud. Ühe õnnetus oli selles suhtes teise õnn,” sõnas ta.

Kuula pikemalt diagonaalründajatega seonduvat arutelu saates alates 1:15.40’st.

“Kuldne geim”, 58. osa:


Saadet saab kuulata ka podcasti rakendustes, kuid “Muiduvillaku” osa on soovitatav vaadata videona.

scroll to top