fbpx
Close

Mida kostsid Nõlvak ja Tiisaar ise pärast elu võitu?

Mart Tiisaar ja Kusti Nõlvak. | Foto: FIVB

Eesti parim rannavollepaar Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar jõudsid Doha MK-etapil play-off’i esimesse ringi ehk 24 parema sekka. 

Ainsad Eesti profirannavõrkpallurid alistasid kõrgetasemelise etapi põhiturniiril C-alagrupi avamängus kõigest poole tunniga 2:0 (21:14, 21:18) maailma teise duo, lätlased Aleksandrs Samoilovsi ja Janis Smedinsi.

“Põhiturniiri esimene mäng ja kohe võit maailma teise paari üle… See oli ikka kõva, mis me korda saata suutsime,” ütles ka ise tulemuse üle üllatunud olnud Tiisaar Võrkpall24.ee’le.

“See on vist kõige vägevam võit, mis me oma karjääris saanud oleme,” arutles Nõlvak, kes oli sarnaselt partnerile silmnähtavalt heas tujus. “Panime Samoilovsi täieliku surve alla. See oli ka meie ainus võimalus – ise maksimaalselt suruda. Sellisel tasemel enam muudmoodi ei saa. Võidu tõid julged ja teravad lahendused ning õiged taktikalised otsused.”

Teises ja ühtlasi viimases alagrupimängus said eestlased sel turniiril kolme võidu kõrvale (koos kvalifikatsiooniga) oma esimese kaotuse, jäädes 0:2 (18:21, 18:21) alla Brasiilia duole Gustavo Carvalhaes – Saymon Santos, kes pääsesid tänu kahele võidule otse play-off’i teise ringi ehk 16 parema sekka.

“Jõhkrad vanad,” ütlesid Nõlvak ja Tiisaar justkui ühest suust. “See oli väga pull mäng. Mängisime üldse esimest korda brasiillaste vastu. Ma ei tea, kus selliseid mehi tehakse nagu Guto (Gustavo Carvalhaes – toim.). Ta suutis kõik pallid kätte saada. Ka blokivana (Santos) oli kõva. Nad surusid meid blokiga ära, lihtsalt niivõrd raske oli rünnakul punkte teenida,” lisasid eestlased.

See, kellega Nõlvak ja Tiisaar play-off’is kohtuvad, polnud kolmapäeva õhtuks veel selgunud.

“Kokkuvõttes on väga lahe olnud sellist turniiri nii kõvade vastastega mängida. Esmakordselt saime ka võimaluse mängida peaväljakul mingi Colosseumi-laadse ehitise sees. Siin on tõesti kena peaareen, kus šeigid mänge rõõmsalt vaatavad. Ka päikeseloojanguga mängimine oli lahe kogemus. Nüüd ootame play-off’i loosi, kus meile tuleb vastane alagruppides kolmandad kohad saanud duode seast,” sõnas Nõlvak.

Loe ka: Üllatunud Rivo Vesik: võin liialdamata öelda, et Kusti ja Mart mängisid maailmatasemel võrkpalli

scroll to top