fbpx
Close

Mida kujutab endast Kuldliiga poolfinaalis Eestiga kokku minev Türgi koondis?

Türgi võrkpallikoondis. | Foto: CEV

Eesti võrkpallimeeskond võõrustab sel reedel ja laupäeval Tallinnas Saku suurhallis Euroopa Kuldliiga finaalturniiri. Täna hommikul Euroopa võrkpalliliidus läbi viidud loosi tulemusena kohtub Eesti poolfinaalis Türgiga. Teise finalisti selgitavad Holland ja Valgevene.

Kerge ei saa Eestil poolfinaalis mingil juhul olema, sest Türgi läbis A-alagrupi täisedu ehk 6 võidu ja 18 punktiga. Alagrupiturniiril loovutasid türklased vastastele kõigest 2 geimi. Türgile järgnesid Läti 10, Slovakkia 6 ja Belgia 2 punktiga. Eesti lõpetas B-alagrupi 2 võidu ja 4 punktiga, mis jättis meie meeskonna alagrupis viimaseks.

Eesti ja Türgi on omavahel kohtunud 10 korral ja saldo pole Eesti seisukohalt just kiita: 2 võitu ja 8 kaotust. Viimati mängiti 2016. aastal, kui Izmiris peetud maavõistlusmängu võitis tulemusega 3:1 kodumeeskond. Türgi näol on tegemist maailma 33. ja Euroopa 15. koondisega. Eesti asub vastavalt 26. ja 11. kohal. Türgi on osalenud kolmel MM-il (parim tulemus 15. koht aastal 1966) ja üheksal EM-il (parim tulemus 5. koht aastal 2007). Kuldliigas on parimaks saavutuseks 2012. aastal saavutatud teine koht. Teatavasti läheb Eesti Kuldliiga finaalturniirile vastu tiitlikaitsjana.

Türklaste kandvamaks jõuks on kõigest 20-aastane ja 211 sentimeetrit pikk imemees Adis Lagumdzija. Lõppenud hooajal koos Robert Tähega Izmiri Arkases pallinud diagonaalründaja tõi Kuldliiga alagrupiturniiril 6 mängu ja 19 geimiga kokku 89 silma, mis andis punktitoojate tabelis 6. koha. Seega toetub Türgi mäng suuresti ühele mehele, kuid kehvad pole teisedki. Kõik Türgi koondislased pallivad kohalikus liigas, mida peetakse maailme üheks tugevaimaks liigaks.

Türgi toetub rünnakul suuresti Adis Lagumdzijale. | Foto CEV

 

 

scroll to top