fbpx
Close

Mida ütlesid Eesti klubide peatreenerid enne Credit24 Meistriliiga finaalturniiri?

Kuressaaresse on oodata Credit24 Meistriliiga finaalturniiriks täismaja. | Foto: Karl Rinaldo

14. märtsil selgub Kuressaares Credit24 Meistriliiga uus tšempion, kui tiitli nimel asuvad reedel ja laupäeval võistlustulle neli klubi. Tiitlit kaitsev Bigbank Tartu kohtub poolfinaalis noore ja vihase Selver Tallinnaga, teise finalisti selgitavad Saaremaa Võrkpalliklubi ja Läti parim klubi Jekabpilsi Luši. Poolfinaalid ja finaal on otsepildis nähtavad Kanal 12 ja Postimehe vahendusel, pronksimäng ainult Postimehes.

Eelmise aasta meeldejäävas finaalis alistas Tartu Bigbank 3:2 Saaremaa VK.

Tänavuse aasta veerandfinaalis vajas kolme mängu neljast poolfinalistist ainsana tiitlikaitsja Tartu Bigbank, kes sai otsustavas kohtumises TalTechist jagu 3:1. Saaremaa VK lülitas konkurentsist Jelgava Biolarsi, Tallinna Selver alistas Riia Tehnikaülikooli ja Jekabpilsi Luši oli parem Pärnu Võrkpalliklubist, kirjutab volley.ee.

Tartu Bigbank – Tallinna Selver

Kahe Eesti klubi vastasseisus on seni Credit24 Meistriliigas edu saatnud Tartut, kes võttis põhiturniiril 3:1, 3:2 ja 3:0 võidud.

Bigbanki peatreener Andrei Ojamets ütles, et kolmemänguline veerandfinaalseeria oli neile äratuskellaks. “Veerandfinaalseeria TalTechiga oli meie jaoks äratus ja tuletas meelde, et kõiki vastaseid tuleb tõsiselt võtta. Ühest küljest raiskasime nii füüsilist kui ka vaimuenergiat, teisalt aga saime hea ettevalmistuse,” rääkis peatreener.

“Selveri mängijatel on motivatsioon kindlasti kõrgel, et nad taas nelja sekka jõudsid ja seal unistavad kõik kullast. Nemad tulevad meid võitma nagu meie neidki, need on ellujäämismängud. Omad liidrid on neil olemas ja Oliver Orava näol on neil varu ka võrreldes veerandfinaaliga, kus ta ei mänginud,” analüüsis juhendaja vastast ja kinnitas, et tema meeskond on igas mõttes valmis ja suuri muresid pole.

Selveri peatreener Alessandro Piroli ütles, et läheb finaalturniirile vastu lootusrikkalt. “Usun, et oleme juba terve aasta näidanud, et oleme natuke “hull” meeskond, suudame teha come-back´e suurtest kaotusseisudest. Loodan, et kõik tervisega hädas olevad mehed saavad end korda ja on võimelised meeskonda aitama. Finaalturniiril on üks mäng ja kõik on võimalik. Ma usun oma meeskonda ja meie võimalustesse edu saavutada, sest isegi kui peaksime jääma raskesse olukorda, on mul kindlus, et mehed suudavad sellest välja tulla,” rääkis Piroli.

“Usun, et kui suudame oma parimat mängu näidata, on meil võimalik võita. Tartu näitas aga samuti veerandfinaalis, et nemad suudavad play-off’i pingega toime tulla,” lisas juhendaja.

Saaremaa VK – Jekabpilsi Luši

Põhiturniiril sai Jekabpils Saaremaast jagu korra – avaringis 3:2 -, ülejäänud kaks mängu lõppesid Eesti klubi 3:2 ja 3:1 võiduga.

Saaremaa VK juhendaja Ioannis Kalmazidis ütles, et final fouril tuleb võtta mäng korraga. “Jekabpils on hästi komplekteeritud, neil on hea kooslus kogenud mängijatest ja potentsiaalikatest noortest. Viimases mängus näitasid nad väga agressiivset tegutsemist ja kahtlemata on nad hooaja teises pooles palju paremini esinenud kui alguses,” kommenteeris Kalmazidis Läti klubi. “Saavad olema rasked mängud, peame eelmise nädala hea esituse Milanoga ära unustama ja keskenduma poolfinaalile. Kindlasti soovime karikat endale, aga võtame finaalturniiril mäng korraga ja sündmustest ette ei rutta,” lisas ta.

Ajakava:

Poolfinaalid:

13.03 kell 17.00 Saaremaa VK – Jekabpilsi Luši, live-skoor

13.03 kell 20.00 Tartu Bigbank – Tallinna Selver, live-skoor

Pronksimäng:

14.03 kell 17.00

Finaal:

14.03 kell 20.00

Pileteid saab mängudele osta SIIT.

Pärast Credit24 Meistriliiga võitja selgumist peetakse viie Eesti meeskonna osalusel Eesti meistrivõistluste mängud.

scroll to top